Az emberhátrány sem volt akadály, legyőzte a mumusát a Barcelona

H. D.H. D.
2020.10.01. 21:20
Az emberhátrány sem volt akadály, legyőzte a mumusát a Barcelona (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 4. fordulójának csütörtöki játéknapján a 42. perctől kezdve emberhátrányban játszó FC Barcelona 3–0-ra nyert a Celta Vigo otthonában.

SPANYOL LA LIGA
4. FORDULÓ
CELTA VIGO–FC BARCELONA 0–3 (0–1)
Vigo, Estadio Balaídos, zárt kapuk mögött. Vezette: Carlos del Cerro Grande
Celta Vigo: Villar – Hugo Mallo, Aidoo (Baeza, a szünetben), J. Murillo, Fontán (N. Araújo), Olaza – Gabri Veiga (Nolito 60.), Tapia (Beltrán, 74.), D. Suárez – Emre Mor (Santi Mina, 60.), Iago Aspas. Vezetőedző: Óscar García
Barcelona: Neto – Sergi Roberto, Piqué, Lenglet, Jordi Alba – Busquets, F. de Jong – Messi, Coutinho (Pedri, 72.), Ansu Fati (Trincao, 72.) – Griezmann (R. Araújo, 45+1.). Vezetőedző: Ronald Koeman
Gólszerző: Ansu Fati (11.), Olaza (51. – öngól), Sergi Roberto (90+5.)
Kiállítva:
Lenglet (42.)

A Barcelona a mumusához látogatott a La Liga 4. fordulójában, hiszen a Celta Vigo otthonában a legutóbbi hat tétmérkőzésén nyeretlen maradt: legutóbb 2015-ben sikerült győznie Vigóban, azóta háromszor kikapott és háromszor döntetlent játszott.

Ennek ellenére jól indult a meccs a katalánoknak, hiszen Philippe Coutinho kiugratása után Ansu Fati átvette a labdát, majd 11 méterről, jobb külsővel a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1

A folytatásban egyik kapu előtt sem alakult ki igazán nagy helyzet, az első félidő hajrájában azonban kétszer is villant a piros lap. Igaz, a 35. percben az utolsó emberként szabálytalankodó Gerard Piquének nem kellett elhagynia a pályát, mivel a hazaiak támadója lesről indult, a videózás után pedig Carlos del Cerro Grande visszavonta az ítéletét. A 42. percben aztán már tényleg emberhátrányba került a vendégcsapat, miután Clément Lenglet a második sárga lapját is begyűjtötte.

A fordulás után szinte azonnal megduplázta az előnyét a Barca: Lionel Messi remek cselekkel tört be a tizenhatoson belülre, majd jobbról középre tette volna a labdát, amely Lucas Olazáról a bal alsó sarokba pattant. 0–2

Az öngól után nem sokkal Coutinho a kapufát találta el, majd Messi hiába pofozta a labdát a kapuba, les miatt érvénytelenítették a találatot. Óscar García cserékkel igyekezett frissíteni a csapatát, Nolito jól is szállt be, illetve Miguel Baeza kísérlete után a léc segítette ki a katalánokat, de a hazaiak nem tudták bevenni Neto kapuját.

Az ötperces ráadás végén aztán még egy vendéggól született, Sergi Roberto bombázta a léc alá a labdát (0–3), így a Barca 2015 után újra tétmérkőzést nyert a mumus Celta Vigo otthonában.

A FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSZOTTÁK

Athletic Bilbao–Cádiz 0–1 (U. López 57. – öngól)
Sevilla–Levante 1–0 (en-Nesziri 90+2.)
SZERDÁN JÁTSZOTTÁK
Huesca–Atlético Madrid 0–0
Villarreal–Alavés 3–1 (Paco Alcácer 13., 67., Moreno 45. – 11-esből, ill. Méndez 36.)
Eibar–Elche 0–1 (Boyé 37.)
Real Madrid–Valladolid 1–0 (Vinícus Jr. 65.)
KEDDEN JÁTSZOTTÁK
Real Sociedad–Valencia 0–1 (Maxi Gómez 75.)
Getafe–Real Betis 3–0 (Ángel 13., 42., Cucurelle 39.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+5. perc: Ez a vége, a Barcelona 3–0-ra nyert a celta Vigo otthonában.

90+5. perc: GÓL! OTT A HARMADIK! Messi kissé balról lőtt, Villar lábbal védett, majd Sergi Roberto elé pattant a labda, ő pedig egy pattanás után a léc alá bombázott. 0–3

90+3. perc: Beltrán rántotta le a mezénél fogva De Jongot, ez is megért egy sárga lapot.

90. perc: Öt perc a ráadás.

87. perc: Sergio Busquets is besárgult, Iago Aspast rántotta vissza a kezdőkörben.

83. perc: A barcelonai kontra végén, Messi indítása után Jordi Alba próbálta becsúszva elérni a labdát, de így belecsúszott a kapujából kilépő, a labdát megszerző Villarba. Mind a két játékost ápolni kell, de folytatni tudják. A Barca védője kapott egy sárga lapot.

83. perc: Nolito szabadrúgása után Neto öklözte el a labdát a tizenhatoson belülről.

79. perc: Nolito próbálkozott jobbal, 17 méterről, de a kapu mellé tekerte a labdát.

75. perc: Murillo is besárgult.

74. perc: Tapiát Fran Beltrán váltotta a hazaiaknál.

73. perc: KAPUFA! Nolito lövése után Neto védett, majd a kipattanóból Baeza próbálkozott, de egy bevetődő vendégjátékosról a lécre, onnan pedig szögletre pattant a labda.

72. perc: Kettős csere a Barcánál, Pedri és Trincao be, Coutinho és Ansu Fati le.

70. perc: Messi szabadrúgása után a sorfalról pattant szögletre a labda.

69. perc: Renato Tapia is besárgult, Coutinhót állította meg szabálytalanul.

62. perc: Messi jobb oldali beadásáról Ansu Fati és Piqué is kevéssel maradt csak le. Piqué ráadásul nekiment a kapufának, ápolni is kell.

61. perc: VÉDÉS! Megint Coutinho próbálkozott, ezúttal 15 méterről, Villar azonban szögletre nyomta a labdát.

60. perc: Kettős csere a hazaiaknál, Veigát Nolito, Emre Mort Santi Mina váltotta.

59. perc: KAPUFA, MAJD LESGÓL! LESGÓL? Coutinho tüzelt jobbal, 17 méterről, a labda a jobb oldali kapufáról kifelé pattant, Messi pedig közelről a kapuba pofozta. Jön egy kis videózás, de nem adják meg a gólt.

55. perc: Messi kissé balról, kiszorított helyzetből lőtt, de Tapia térdéről az oldalhálóba pattant a labda.

53. perc: Olaza lőtt jobbal, de Araújóban elakadt a labda.

51. perc: GÓL! OTT A MÁSODIK! Messi remek cselekkel tört be a tizenhatoson belülre, majd jobbról középre tette volna a labdát, amely Lucas Olazáról a bal alsó sarokba pattant. 0–2

48. perc: Néstor Araújo vitte földre Ansu Fatit, ez is sárga lapot ért.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a Celta Vigo, Aidoo nem tudta folytatni a játékot, Baeza állt be a helyére.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+5. perc: A szögletre már nincs idő, véget ért az első félidő. A szünetben 1–0-ra vezet a Barcelona.

45+5. perc: Messi szabadrúgása után Suárez rúgta szögletre a labdát.

45+2. perc: Aidoo maradt a földön, ápolni is kell. Fatival találkozott.

45+1. perc: Koeman változtat, Griezmannt Ronald Araújo váltotta.

45. perc: Három perc a ráadás.

43. perc: Gerard Piqué még kireklamált magának egy sárga lapot.

42. perc: PIROS LAP, EMBERHÁTRÁNYBAN A BARCA! Denis Suárez indult volna meg a jobb szélen, Clément Lenglet azonban arcon könyökölte. Ezért megkapta a második sárga lapját, így a játékvezető kiállította.

39. perc: Joseph Aidoo is besárgult, Ansu Fatit a kezénél fogva rántotta vissza a felezővonal közelében.

35. perc: Villant a piros lap, de nem került emberhátrányba a Barca! Piqué szabálytalankodott utolsó emberként, de a Celta játékosa lesen kapta a labdát, így a játékvezető a VAR segítségének köszönhetően visszavonta a kiállítást.

32. perc: José Fontán minden bizonnyal megsérült, Néstor Araújo váltotta.

31. perc: Iago Aspas kiszorított helyzetből küldte kapura a labdát, amelyet Neto könnyedén lekapott a levegőből.

27. perc: De Jong jobbról pompás labdával szolgálta ki Griezmannt, aki hosszan vette át a labdát, így tisztázni tudtak előle.

27. perc: A kicsiben elvégzett szöglet után nem alakult ki helyzet.

26. perc: Veiga harcolt ki egy szögletet, Albáról pattant ki a labda.

24. perc: Iago Aspas szabadrúgása nem volt túl jó, kilőtte a sorfalban álló Busquets-et.

23. perc: Gabri Veiga egy labdaátvétellel becsapta Clément Lenglet-t, aki csak szabálytalanul tudta megállítani – villant is a meccs első sárga lapja.

15. perc: Gabri Veiga küldte jobbról élesen a kapu elé a labdát, amelyet Neto tudott a kapujából kivetődve elütni.

Ansu Fati a Villarreal ellen duplázott, így már a harmadik bajnoki gólját szerezte az idényben.

11. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT A BARCELONA! Hosszan passzolgatott a Celta tizenhatosának előterében a Barca, majd a hazaiak nem tudtak felszabadítani, így Coutinho kiugrathatta Ansu Fatit, aki átvette a labdát, majd 11 méterről, jobb külsővel a jobb alsó sarokba lőtt. 0–1

10. perc: Emre Mor rúgta fel Jordi Albát a felezővonalnál.

8. perc: De Jong beadása után elfejelték a labdát a hazaiak, de nem túl messze, így Griezmann kísérletezhetett, 16 méterről, kapásból azonban a kapu fölé lőtt.

A hazaiak világoskék, a vendégek fekete mezben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Vigóban szakad az eső.

A BL-csoportkör csütörtöki sorsolásán a Barcelona a Ferencvárossal, a Juventusszal és a Dinamo Kijevvel került egy négyesbe. Részletek itt!

A Celta Vigo az Eibar elleni gól nélküli döntetlennel kezdett, majd 2–1-re legyőzte a Valenciát, legutóbb pedig 1–1-et játszott a Valladoliddal.

A Barca eddig egy bajnokit játszott, Ronald Koeman bemutatkozásán 4–0-ra legyőzte a Villarrealt.

Mumusához látogat a Barcelona! Hasonló pályaválasztás mellett, a legutóbbi hat meccsükön nyeretlenek maradtak a katalánok. A Barca tétmeccsen legutóbb 2015-ben nyert Vigóban, azóta háromszor kikapott és háromszor döntetlent játszott.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Celta Vigo–Barcelona mérkőzés a La Liga 4. fordulójában. Tartsanak velünk!