A Barca legyőzésével lépett egyet a bentmaradás felé a Celta

2019.05.04. 20:35
Jogos Maxi Gómez öröme, a Celta fontos győzelmet aratott a visszafogottan teljesítő Barca ellen (Fotó: AFP)
A Celta Vigo 2–0-ra legyőzte a tartalékos FC Barcelonát a La Liga 36. fordulójában, ezzel óriási lépést tett a bentmaradás felé. A katalánok viszont bánkódhatnak: nemcsak a veretlenségi sorozatuk szakadt meg, hanem sérülés miatt elveszítették Ousmane Dembélét és Jean-Clair Todibót is.

Igencsak felforgatott összeállítással lépett pályára a kiesés elől menekülő Celta ellen az FC Barcelona a Balaídosban, hiszen a 3–0-s előny ellenére nem lankadhat a figyelem a hétközi Bajnokok Ligája-elődöntő visszavágóján a Liverpool ellen.

Több alapemberét pihentette tehát a Barca, az alapcsapatot rendszeresen alkotó játékosok közül csak Arthur és Dembélé volt a kezdőcsapat tagja. Utóbbi rendkívül peches „mérkőzést” tudhat magáénak: mindössze öt perc után a combját fájlalva a gyepre ült, Ernesto Valverde be is küldte a helyére az első felnőttmeccsén pályára lépő Álex Colladót.

A meccs alatt kiadott rövid közlemény szerint a francia játékos combhajlítója sérült, a vasárnapi tesztek adnak ennél pontosabb képet az állapotáról.

Igazán sok helyzetet nem láthattunk az első játékrészben, a csapatok olykor el-eljutottak ellenfelük kapujáig, ám csak néhány veszélyes lehetőséget jegyezhettünk fel – a hazaiaktól „természetesen” Iago Aspas, Hugo Mallo és Maximiliano Gómez, míg a vendégektől Riqui Puig és Malcom volt a legaktívabb.

A második félidőben mindössze öt perc után előnybe került a Celta, ám a videobírós visszanézés során les miatt elvették Néstor Araujo gólját.

Ám a 69. percben már nem volt menekvés a Barcának: Maxi Gómez lőtte jobbal a bal alsó sarokba Rijad Budebuz sokadik remek beadását – 1–0.

Tegyük hozzá, Jean-Clair Todibo sérülése és pályáról való lesántikálása (őt is le kellett cserélni) miatt a gól pillanatában emberhátrányban voltak a katalánok, ám a Celta azelőtt is veszélyesebben futballozott ellenfelénél.

A hajrában a másodikat is belőtte a Celta: Moussa Wagué kezén pattant meg a labda saját tizenhatosán belül, a videós visszanézés után megítélt tizenegyest Iago Aspas értékesítette magabiztosan – 2–0.

Ezzel jelentős lépést tett a bennmaradás felé a hazai csapat, míg a Barca 23 tétmeccs óta tartó veretlenségi sorozata megszakadt. Egyben az is eldőlt, hogy a Rayo Vallecano biztosan kiesik a La Ligából.