La Liga: botlott az Atlético, tovább nőhet a Barca előnye

2018.01.20. 18:11
Antoine Griezmann góljával csaknem 40 percig az Atlético vezetett (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid hazai pályán csak 1–1-es döntetlent játszott a Gironával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 20. fordulójában, így a Barcelona vasárnap tovább növelheti előnyét a tabella élén. A Villarreal legyőzte a Levantét, ezzel megelőzte a Real Madridot, míg a Valencia kikapott az utolsó helyről elmozduló Las Palmastól.

A Girona és az Atlético augusztusi meccsén a katalánok Christian Stuani duplájával már 2–0-ra is vezettek, ám a vendégek Antoine Griezmann kiállítása után tíz emberrel egyenlítettek. A madridi mérkőzésen az eltiltott Diego Godínt nélkülöző Atlético kezdett jobban, amely a 34. percben éppen Griezmann góljával szerezte meg a vezetést, aki Diego Costa okos előkészítése után helyezett a kapuba (1–0).

A Girona a szünetben kapust cserélt – Bono helyére Gorka Iraizoz állt be –, de az egyenlítő találat szempontjából ennek nem volt jelentősége. A 73. percben a szemfüles Portu köszönt be közelről, ezzel Luis Suárez és Stuani után a harmadik játékos lett ebben a bajnoki szezonban, aki a Real Madrid és az Atlético kapuját is bevette (1–1).

A fővárosiak a hajrában nagy erőket mozgósítottak a győztes gól megszerzéséért, de nagyon hiányzott Diego Costa és Griezmann, akiket Diego Simeone még nyert helyzetben lecserélt.

Így aztán az Atléticónak meg kell(ett) elégednie az egy ponttal, a listavezető Barcelona pedig nagy esélyt kapott, hogy tovább növelje előnyét az élen: Lionel Messiék vasárnap 20.45-kor a Betis vendégeként lépnek pályára.

A Villarreal hazai pályán 2–1-re legyőzte az Enisz Bardit végig a kispadon tartó Levantét, ezzel megelőzte a tabellán a két meccsel kevesebbet játszó Real Madridot, amely jelenleg csak az ötödik. A valenciai együttes zsinórban harmadszor kapott ki, összességében pedig már nyolc forduló óta nyeretlen.

Paco Jémez megszerezte első pontjait a Las Palmas vezetőedzőjeként

A Valencia számára jól indult a Las Palmas elleni mérkőzés, hiszen Santi Mina góljával már az ötödik percben megszerezte a vezetést, de nem sokáig tarthatott a vendégek öröme, mert a forduló előtt még sereghajtó Las Palmas negyedórával később Jonathan Viera találatával egyenlített.

Paco Jémez, a Kanári-szigetei együttes vezetőedzője tanult a Gironában elszenvedett 6–0-s vereségből, s ezúttal nem 3–4–1–2-es, hanem 4–3–3-as felállásban küldte pályára csapatát.

A második félidő elején Gabriel Paulista, a „denevérek” védője könyökkel blokkolt egy fejest a tizenhatoson belül, amiért sárga lapot kapott – a hazaiak pedig tizenegyest –, majd olyan vehemensen reklamált a játékvezetőnél, hogy néhány másodperccel később második sárgával kiállították. A büntetőt Jonathan Calleri értékesítette, így a Las Palmas elkönyvelte negyedik győzelmét a bajnokságban – Paco Jémez irányítása alatt az elsőt –, és a Málagát megelőzve elmozdult az utolsó helyről.

A Valenciából Gabriel mellett a 87. percben Rúben Vezo is piros lapot kapott.

SPANYOL LA LIGA
20. FORDULÓ

Atlético Madrid–Girona 1–1 (Griezmann 34., ill. Portu 73.)
Villarreal–Levante 2–1 (Trigueros 26. – 11-esből, Cserisev 50., ill. Roger 94. – 11-esből)
Espanyol–Sevilla 0–3 (F. Vázquez 15., Sarabia 34., Muriel 89.)
Las Palmas–Valencia 2–1 (Viera 20., Calleri 53. – 11-esből, ill. Santi Mina 5.)

Pénteki eredmény
Getafe–Athletic Bilbao 2–2 (Molina 21. – 11-esből, Ángel 74., ill. Williams 13., García 48. – 11-esből)