La Liga: BL-bravúr után bajnoki blama a Barcától

2017.03.12. 18:06
A Depornak három pontot ért a lelkes, fegyelmezett játék a Barcelona ellen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 27. fordulójában a címvédő Barcelona egygólos (2–1) vereséget szenvedett a Deportivo La Coruna otthonában. Miután a Real Madrid este győzött, két ponttal meglépett úgy, hogy egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

Luis Enrique öt helyen cserélt a kezdőben a PSG elleni, szerdai BL-nyolcaddöntőhöz képest. Umtiti, Rakitic és Iniesta csak a kispadra ülhetett le, Rafinha és Neymar a keretbe sem került be. Utóbbiak közül egyik sem volt egészséges. A Barcelona így a Ter Stegen – Mascherano, Piqué, Jordi Alba – Sergi Roberto, Busquets, Messi, André Gomes – Denis Suárez, Luis Suárez, Arda Turan kezdővel indult csatába, a kispadon Cillessen, Digne, Umtiti, Rakitic, Iniesta, Alená és Alcácer foglalt helyet.

A kezdés után a Depor házigazdaként is átadta a terepet a Barcelonának, ám a vendégek lassúak, körülményesek voltak, így komoly helyzetet sem tudtak kialakítani. Idővel a Depor ráébredt, hogy a szerdai oroszlán ezúttal fogatlan, és előrébb merészkedett kettős fedezékéből. A szakadó eső miatt inkább csak küzdelem volt, látvány és izgalom jóformán semmi, a házigazdák aztán a szünet előtt váratlanul előnyhöz jutottak. Egy jobb oldali szöglet után a labda több Barca-játékos fölött elszállt. A felpörgő labdát Javier Mascherano nem tudta kihúzni a mezőnybe, az argentin légiós mentése saját kapuja felé pattant. Bár elsőre még úgy tűnt, hogy a labda Marc-André ter Stegen zsákmánya lesz. A német kapus viszont nem merte fogni a labdát – pedig egyértelműen az övé volt –, csak kiütötte, így a lesipuskás Joselu éles szögből, közelről a Barca kapujába lőtt (1–0). A szünetig hátralévő percekben felpörgette a tempót a Barcelona, közelebb került ellenfele kapujához. Megvoltak a katalán lehetőségek is – több szögletet is elvégezhettek –, de nem jött össze az egyenlítés.

Joselu a második játékos, aki ebben a szezonban a Real Madrid és a Barcelona ellen is gólt szerzett. Az első Deyverson Silva (Deportivo Alavés) volt.

A Barca lendülete megmaradt a második félidő elejére is, így két perc sem telt el, Luis Suárez révén máris egyenlítettek a vendégek (1–1). Az uruguayi támadó a huszadik gólját szerezte a bajnokságban. Az 58. percben érkeztek a friss erők a Barca kispadjáról: a visszafogott André Gomes és Arda Turan helyett Andrés Iniesta és Ivan Rakitic lépett pályára. Támadásban maradt a vendégcsapat, a Depor akcóit csírájában fojtották el a katalánok. A játék döntően a hazai térfélen folyt, de kapura így sem jelentett túl sok veszélyt a Barcelona. A félidő közepére enyhült a Barcelona addig sem túl nyomasztó fölénye, a kontrázó Depor olykor lövéssel tudta befejezni a támadásait. A 74. percben Alejandro Arribas szöglet utáni fejesénél Ter Stegen nagyot mentett, de a játék szöglettel folytatódott. A 75. percben aztán a következő kapu elé érkező beadásnál már a német kapus sem tudott segíteni: Álex Bergantinos védőjét, a fel sem ugró, csak hátráló Jordi Albát a hosszún legyűrve bólintott a bal kapufa közelébe, a hálóba (2–1). A középpályás 112. bajnoki fellépésén negyedszer volt eredményes, a Barca ellen már harmadszor...

A 80. percben Luis Suárez lábában volt az egyenlítés, de benne is maradt: az uruguayi lesgyanús pozícióból indulva pörgette kapura a labdát kapásból, a hazai kapus, Germán Lux hatalmas bravúrral mentett. A labdabirtoklás 67–33 százalék volt a vendégek javára a hajrához érve, de eredmény nem hozott. A teljesen kinyíló vendégekkel szemben a végjátékban három Depor-játékos vitte rá a labdát kontránál Ter Stegenre, de Joselu a német kapusba lőtt. Viszont ez is belefért, kezdődhetett a hazai fieszta!

Összefoglaló!

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ
Deportivo La Coruna–Barcelona 2–1 (Joselu 40., Arribas 74., ill. Luis Suárez 46.)
Celta Vigo–Villarreal 0–1 (Soldado 45.)
Real Madrid–Betis 2–1 (Cristiano Ronaldo 40., Sergio Ramos 81., ill. Keylor Navas 24. – öngól)
Real Sociedad–Athletic Bilbao 0–2 (Raúl García 28. – 11-esből, Inaki Williams 56.)

1. Real Madrid 26 19 5 2 69–27 +42 62
2. Barcelona 27 18 6 3 77–23 +54 60
3. Sevilla 27 17 6 4 51–31 +20 57
4. Atlético Madrid 27 15 7 5 49–22 +27 52
5. Villarreal 27 13 9 5 39–19 +20 48
6. Real Sociedad 27 15 3 9 42–38 +4 48
7. Athletic Bilbao 27 13 5 9 34–30 +4 44
8. Eibar 26 11 6 9 42–37 +5 39