A Barcelona rangadót nyert a Sevilla ellen, de elveszítette Messit

2018.10.20. 20:35
Lionel Messi remek gólt szerzett, majd súlyosnak tűnő sérülést szenvedett (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójának rangadóján az FC Barcelona kiváló mérkőzésen 4–2-re legyőzte a Sevillát, ám elveszítette vezérét, Lionel Messit, aki súlyos kézsérülést szenvedett.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ

BARCELONA–SEVILLA 4–2 (2–0)
Barcelona, Camp Nou. Vezette: Munuera
Barcelona: Ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, J. Alba – Arthur (S. Roberto, 67.), Busquets, Rakitic – Messi (O. Dembélé, 26.), L. Suárez (Munir, 81.), Coutinho. Vezetőedző: Ernesto Valverde
A kispadon: Cillessen (k), Rafinha, Ar. Vidal, Chumi
Sevilla: Vaclík – Kjaer (Mercado, 54.), Carrico, Sergi Gómez – Jesús Navas, Banega, F. Vázquez (Mesa, 69.), Arana – Sarabia – André Silva (Muriel, 79.), Ben Yedder. Vezetőedző: Pablo Machín
Gólszerző: Coutinho (2.), Messi (12.), L. Suárez (63. – 11-esből), Rakitic (88.), ill. Sarabia (79.), Muriel (91.)

Ezt hívják álomkezdésnek! Egészen pontosan 120 másodpercre, azaz két percre volt szüksége a Barcelonának, hogy a forduló rangadóján megszerezze a vezetést a Sevilla ellen. Egy remek támadás végén Lionel Messi ugratta ki Philippe Coutinhót, aki 12 méterről, állítgatás nélkül a bal felső sarokba tekerte a labdát. 1–0

Nem hiányzott sok, hogy a vendégek szinte azonnal válaszoljanak, azonban a 6. percben Guilherme Arana lövése után a labda a kapufáról kifelé pattant. Ez szinte azonnal megbosszulta magát, hiszen tíz perccel az első gólja után megduplázta előnyét a katalán alakulat: Lionel Messi kapott labdát Luis Suáreztől a vendégek térfelének közepén, rágyorsított Sergi Gómezre, majd 16 méterről a jobb alsó sarokba tekert. 2–0

Minden a Barcelona-szurkolók szája íze szerint alakult, a Camp Nouban uralkodó fesztiválhangulatot azonban nagyon gyorsan síri csend váltotta fel: Lionel Messi ütközött Franco Vázquezzel, majd olyan szerencsétlenül fogott talajt, hogy csúnyán megsérült a jobb könyöke. Az argentin sztárt sokáig az oldalvonalon kívül ápolták, majd le is cserélték, ám az arckifejezéséből szinte azonnal látszott, hogy nagy baj van – az argentinnak eltört egy csont az alkarjában, és körülbelül három hetet kell kihagynia.

Ez azt jelenti, hogy Messi a jövő heti el Clásicón sem léphet pályára!

Részletek Messi sérüléséről itt!

Messi helyére Ousmane Dembélé érkezett, de az addig lüktető mérkőzésre erősen rányomta a bélyegét az argentin futballista elvesztése, így az első félidőben már csak kisebb helyzeteket jegyezhettünk fel, az eredmény nem változott.

A fordulás után, az 55. perctől kezdve egy fokozattal feljebb kapcsoltak a csapatok, a Sevilla azonban nem tudott szépíteni. Ez a 61. percben csak és kizárólag Marc-André ter Stegenen múlt, aki előbb André Silva fejesét, majd Franco Vázquez ziccerét hárította néhány másodperc leforgása alatt.

Akárcsak az első félidőben, a másodikban is góllal büntetett a kihagyott helyzetekért a gránátvörös-kék csapat: egy kontra végén Tomás Vaclík kaszálta el Luis Suárezt, aki magabiztosan gólra váltotta a jogosan megítélt tizenegyest. 3–0

Negyedórával később már a német kapus is tehetetlen volt, igaz Pablo Sarabia lövése után Clément Lenglet fején irányt változtatott a labda, amely így védhetetlenül csapódott a kapuba (3–1). Alig több mint öt perccel később viszont ismét Ter Stegen pillanatai következtek. A kapus újabb dupla védést mutatott be: előbb Sarabia, majd Ben Yedder ziccerét fogta meg – ezzel pedig elévülhetetlen érdemeket szerzett a katalánok sikerében.

A szurkolók azért a hajrában sem maradtak gólok nélkül, hiszen előbb Ivan Rakitic tökéletes kapáslövése után kötött ki a labda a vendégek kapujában (4–1), majd a csereként beálló Luis Muriel állította be egy remek tekeréssel a 4–2-re végeredményt.

A Barcelona a győzelemmel a tabella élére ugrott, viszont könnyen lehet, hogy legjobbja nélkül kell pályára lépnie a szezon első el Clásicóján, amelyet október 28-án, vasárnap 16.15-től rendeznek meg a Camp Nouban.

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA ÉS EDDIGI EREDMÉNYEI
Péntek
Celta Vigo–Deportivo Alavés 0–1(Tomás Pina 58.)
Szombat
Real Madrid–Levante 1–2 (Marcelo 72., ill. Morales 7., Roger Martí 13. – 11-esből)
Valencia–Leganés 1–1 (Gaya 85., ill. Gumbau 63. – 11-esből)
Villarreal–Atlético Madrid 1–1 (Mario Gaspar 65., ill. Filipe Luís 51.)
Vasárnap
12.00:
Rayo Vallecano–Getafe
16.15:Eibar–Athletic Bilbao (Tv:Spíler2)
18.30:Huesca–Espanyol (Tv:Spíler2)
20.45:Real Betis–Real Valladolid (Tv:Spíler2)

2. FÉLIDŐ

93. perc: Véget ért a mérkőzés, a Barcelona 4–2-re legyőzte a Sevillát!

91. perc: GÓÓÓL! ÚJABB SEVILLAI SZÉPSÉGTAPASZ! Ben Yedder passza után Luis Muriel tekerte a bal alsó sarokba a labdát. 4–2

88. perc: GÓÓÓL! ELDŐLT! Dembélé próbálta meg a tizenhatoson belülre juttatni a labdát, ám az felpörgött egy védőn – Ivan Rakiticnak azonban pont így lett jó, 15 méterről, kissé jobbról, kapásból a jobb alsó sarokba küldte a labdát. Remek gól volt! 4–1

86. perc: ELKÉPESZTŐ! Ter Stegen újabb két földöntúli bravúrt mutatott be! Előbb Sarabia, majd Ben Yedder közeli lövése után hárított elképesztően nagyot.

83. perc: Coutinho szabadrúgása után Vaclík nyomta oldalra a bal alsó sarokba tartó labdát.

81. perc: Suárez helyére Munir El-Haddadi állt be.

79. perc: GÓÓÓL! SZÉPÍTETT A SEVILLA! Pablo Sarabia kísérletezett 21 méterről, lövése után pedig a labda irányt változtatott a menteni igyekvő Lenglet fején, így védhetetlenné vált, és a jobb felső sarokban kötött ki. 3–1

79. perc: Muriel érkezett André Silva helyére.

73. perc: Dembélé passza után Suárez került ismét nagy helyzetbe, de a bal alsóba tartó gyenge lövését Vaclík megfogta.

72. perc: Coutinho kiszorított helyzetből leadott lövése után szögletre pattant a labda.

69. perc: Mesa állt be Franco Vázquez helyére a vendégeknél.

67. perc: Sergi Roberto váltotta Arthurt a katalánoknál.

63. perc: GÓÓÓL! BENT VAN A HARMADIK! A sértett Luis Suárez állt a labda mögé, és magabiztosan a jobb alsó sarokba küldte a labdát. A kapus a másik irányba vetődött, nem volt esélye. 3–0

63. perc: Vaclík egy sárga lapot is kapott, teljesen jogosan.

62. perc: TIZENEGYES! Újabb Barcelona-kontra futott végig, aminek végén Vaclík húzta el Suárez lábát. Nincs kérdés, ezért járt a büntető.

61. perc: Kontrázott a Barca, de Suárez ezúttal sem találta el a labdát.

61. perc: DUPLA VÉDÉS, ELKÉPESZTŐ BRAVÚROK! Ter Stegen előbb André Silva remek fejese után ütötte el a jobb felső felé tartó labdát, majd a kipattanót követően Vázquez közeli próbálkozásába is belevetődött.

58. perc: Újabb helyzet! Suárez előbb a blokkba lőtt, majd a visszapattanó labdát, 13 méterről a jobb alsó sarok mellé küldte.

57. perc: Tizenegyes volt? Navas jobb oldali beadása után egyértelműen a tizenhatoson belül álló Alba kezére pattant a labda, a játékvezető azonban a VAR segítségével úgy döntött, hogy ez nem ért tizenegyest.

54. perc: Kjaer nem tudja folytatni, Mercado érkezett a helyére.

54. perc: Suárez távoli lövése után kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot a labda – sőt, kívülről lehet, hogy a kapufát is súrolta.

53. perc: Kjaert kellett ismét ápolni, könnyen lehet, hogy ő sem tudja folytatni.

52. perc: Coutinho lövése után Vaclík ölelte magához a labdát magabiztosan.

49. perc: Ben Yedder cselezgetett a hazaiak tizenhatosán belül, majd a badása után Semedo tisztázott.

A második félidőre egyik vezetőedző sem változtatott.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a vendégek kezdték a második félidőt.

Katalán sajtóhírek szerint Messi keze (egészen pontosan a jobb kezén a könyöke) meglehetősen rosszul fest, ezért kórházba szállították. A híreket olvasva jelenleg nem tűnik valószínűnek, hogy az argentin sztár pályára léphet a BL-ben az Inter ellen (szerdán), majd a Real Madrid elleni el Clásicón vasárnap.

1. FÉLIDŐ

45+3. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben a Barcelona 2–0-ra vezet a Sevilla ellen.

45+2. perc: Dembélé kiugratása után Rakitic növelhette volna háromgólosra a hazaiak előnyét, de a löbbölése után Vaclík kezében halt el a labda.

45+1. perc: Lehetőség! Navas tört be a tizenhatoson belülre, majd az ötösön belülre küldött labdába úgy ért bele Sarabia, hogy az kis híján a bal alsó sarokban kötött ki.

45. perc: Három perc a ráadás.

45. perc: Suárez távoli lövése után Vaclík könnyedén magához ölelte a labdát.

43. perc: Ráadásul Banega szöglete után Carrico majdnem a kapuba fejelt, bólintása után azonban éppen csak elment a léc fölött a labda.

42. perc: Dembélé indítása után Semedo az oldalhálóba bombázta a labdát. A támadást középen követő Suárezt Carrico tüntette el gyanús krülmények között, még éppen a tizenhatoson kívül, a játékvezető azonban nem kérte a videobíró segítségét.

41. perc: Sarabia jobb oldali szöglete után mindenki feje fölött elszállt a labda.

38. perc: Helyzet! Suárez indítása után Dembélé kissé kiszorított helyzetből tüzelt, a labda pedig kevéssel, de elment a bal oldali kapufa mellett.

33. perc: Kjaer maradt a földön, őt is ápolni kell. A dán védő a saját kapusával ütközött a levegőben.

31. perc: Ezúttal Busquets maradt a földön, Banega indítása után a labda meglehetősen érzékeny helyen találta el…

30. perc: Suárezt állították meg lesen.

27. perc: Dembélé a jobb szélről indulva két védőt is megbolondított, végül egyikük az utolsó pillanatban, a tizenhatoson belül szabályosan szerelte.

26. perc: Így van, Dembélé állt be a sérült Messi helyére.

Ousmane Dembélé érkezik hamarosan a pályára, a Barca lassan tíz perce emberhátrányban játszik.

23. perc: Messi fájdalmas arccal, a jobb karját fájlalva besétált az öltözőbe.

22. perc: Messinek jól láthatóan óriási fájdalmai vannak, könnyen elképzelhető, hogy súlyos a sérülés. Nehéz elképzelni, hogy visszatérjen a pályára.

20. perc: Messit továbbra is az oldalvonalon kívül ápolják, éppen a könyökére kap egy nagy kötést.

17. perc: Messit ápolják, de nem fest túl jól. A közönség a nevét skandálja.

16. perc: Messi terült el a földön nagyon fájdalmas arccal. Vázquezzel harcolt a labdáért, majd elesett, a talajfogás pedig elég szerencsétlenül sikerült – valószínűleg a jobb keze sérülhetett meg.

15. perc: Banega szöglete után Ben Yedder kísérletezett, de Ter Stegen könnyedén hárított.

Messinek ez már a 25. (!) gólja volt a Sevilla ellen a spanyol bajnokságban.

12. perc: GÓÓÓL! OTT A MÁSODIK! Lionel Messi kapott labdát Suáreztől a vendégek térfelének közepén, rágyorsított Sergi Gómezre, majd 16 méterről, ballal a jobb alsó sarokba tekerte a labdát. 2–0

12. perc: Sarabiát állították meg lesen.

9. perc: HELYZET! Messi és Jordi Alba játszott össze a bal oldalon, végül utóbbi passza után előbbi lőtt közelről, de a labda egy védőről szögletre pattant.

6. perc: KAPUFA! Egy remekül felépített kontra végén Arana kapta meg a labdát, majd 21 méterről kilőtte a bal oldali kapufát, ahonnét kifelé pattant a labda.

2. perc: GÓÓÓL! EZ GYORS VOLT! Semedo indult meg a jobb oldalon, majd a felpassza után Suárez és Messi kényszerítőzött. Utóbbi három védő között kiugratta Philippe Coutinhót, aki állítgatás nélkül, 12 méterről, jobbal remekül a bal felső sarokba tekerte a labdát. 1–0

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Barcelona–Sevilla mérkőzés a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójából. Tartsanak velünk!