Messi 253! Ő lett minden idők legeredményesebbje a spanyol élvonalban

2014.11.22. 20:01
Messi elképesztő rekordját így ünnepelte a társaival – a mérkőzés közben<br />
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 12. fordulójában a Barcelona hazai pályán 5–1-re legyőzte a Sevillát. Lionel Messi mesterhármast szerzett, így 253 gólnál jár már, amivel átadta Telmo Zarra 251-es csúcsát minden idők spanyol bajnoki gólrangsorában.
A SPANYOL ÉLVONAL LEGJOBB GÓLLÖVŐI
1. LIONEL MESSI (Barcelona) – 253 gól (289 meccs)
2. Telmo Zarra (Athletic) – 251 (278)
3. Hugo Sánchez (Atlético Madrid, Real Madrid, R. Vallecano) – 234 (347)
4. Raúl (Real Madrid) – 228 (550)
5. Alfredo Di Stéfano (Real Madrid, Espanyol) – 227 (329)
6. César Rodríguez (Barcelona, Granada, Leonesa, Elche) – 223 (353)
7. Quini (Sporting Gijón, Barcelona) – 219 (448)
8. Pahino (Celta Vigo, Real Madrid, Deportivo) – 210 (278)
9. CRISTIANO RONALDO (Real Madrid) – 197 (176)
10. Mundo (Valencia, Alcoyano) – 195 (231)
Forrás: UEFA

A Sevilla egyike azon csapatoknak, amely az elmúlt években gyakran játszott szoros mérkőzést a Barcelonával. Ennek ellenére a katalánok ötmeccses győzelmi szériában voltak az andalúzok elleni bajnokikat figyelembe véve.

Az első félidő alapján pedig úgy tűnt, könnyedén meglesz sorozatban a hatodik siker. A Barca jóval többet támadott, irányította a játékot, míg a Sevillának a kontratámadásai is kevés veszélyt jelentettek. A 21. percben góllá érett a barcelonai fölény. Lionel Messi szabadrúgásból szépen csavart Beto kapujába – megszerezve 251. gólját a spanyol első osztályban, egyszersmind beállítva Telmo Zarra vonatkozó gólrekordját.

Fordulás után egy pillanatra a frászt hozta a Sevilla a hazaiakra. A 47. percben Vitolo bal oldali beadása után az ötösön belül Jordi Albáról saját kapujába pattant a labda (öngól). 1–1

De nem kellett sokáig aggódniuk a katalánoknak: Neymar fejesével rögtön válaszolt a Barca (2–1), majd a 65. percben az éppen a Sevillától szerződtetett Ivan Rakitic is betalált fejjel. 3–1

Aztán pedig eljött Messi ideje!

A négyszeres aranylabdás a 72. percben átadta a múltnak Zarra csúcsát, bő öt perccel később pedig ismét eredményes volt, így mesterhármassal ünnepelte elképesztő rekordját. 5–1

Messi lehagyta a spanyol gólcsúcsot 1955 óta tartó Zarrát – ő az új rekorder (Fotó: marca.com)

Messit a csapattársak a levegőbe dobálva ünnepelték a rekordot jelentő gól után, a Camp Nou közönsége pedig talán még sohasem skandálta így kedvence nevét.

SPANYOLORSZÁG, PRIMERA DIVISIÓN
12. FORDULÓ
Barcelona–Sevilla 5–1 (Messi 21., 72., 77., Neymar 49., Rakitic 65., ill. Alba 47. – öngól)

1. Real Madrid 12 10 2 46–11 +35 30
2. Barcelona 12 9 1 2 30–6 +24 28
3. Atlético Madrid 12 8 2 2 23–12 +11 26
4. Valencia 11 7 3 1 23–9 +14 24
5. Sevilla 12 7 2 3 19–16 +3 23
6. Málaga 12 6 3 3 15–12 +3 21
7. Celta Vigo 11 5 5 1 17–11 +6 20
8. Villarreal 11 4 3 4 15–13 +2 15