Hétgólos őrület, a Betis a Camp Nouban győzte le a Barcelonát!

2018.11.11. 16:05
A Betis óriási sikert aratott a Camp Nouban (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 12. fordulójának vasárnapi játéknapján a Real Betis óriási meglepetésre, de egyáltalán nem érdemtelenül 4–3-ra legyőzte a Barcelonát a Camp Nouban.

SPANYOL LA LIGA
12. FORDULÓ
Barcelona–Real Betis 3–4 (Messi 68., 92. – az elsőt 11-esből, Ar. Vidal 79., ill. Júnior Firpo 20., Joaquín 34., Lo Celso 71., S. Canales 83.)

A Barcelona-szurkolók a Real Betis elleni mérkőzés kezdőrúgása előtt elégedetten csettinthettek, hiszen Lionel Messi három héttel a Sevilla elleni mérkőzésen elszenvedett kartörése után kezdőként tért vissza a pályára – egy héttel a várakozások előtt! A katalánoknál az eddig jobbára mellőzött, ám kedden, az Inter elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen gólt szerző Malcom is a kezdőcsapatban kapott helyet – első alkalommal a La Ligában.

40 másodperc után a fent említett két játékos kis híján azonnal góllal örvendeztette meg a Camp Nou közönségét, Malcom beadását követően azonban Messi rosszul találta el a labdát. A folytatásban a brazil támadó is próbálkozott egy lövéssel, miközben a Betis több veszélyes kontrát is vezetett: előbb Gerard Piqué blokkolt nagyot, majd Joaquín bombázott a kapu fölé ziccerben.

Aztán a 20. percben, az elpuskázott lehetőségek után a vezetést is megszerezte a vendégcsapat: William Carvalho a saját térfeléről indította Junior Firpót, aki egy testcsellel lerázta magáról Sergi Robertót, majd jobbal a kapu jobb alsó sarkába lőtt 11 méterről. 0–1

Öt perccel később Messi szabadrúgása után Clément Lenglet a levegőben előrevetődve kapott bele a labdába, de Pau López nagy bravúrral hárított. Ezt követően ismét a Betis pillanatai következtek: előbb korábbi Barcelona-játékos, Cristian Tello ziccerét védte Marc-André ter Stegen, majd megszületett a második gólja a vendégeknek.

A 34. percben Júnior Firpo bal oldali beadása nem volt pontos, de a másik szélen érkező Tello újra középre rúgta a labdát, amelyet Joaquín kilenc méterről, jobb belsővel a jobb alsóba küldött (0–2), így a Betis óriási meglepetésre, de egyáltalán nem érdemtelenül kétgólos előnnyel mehetett a szünetre.

A fordulás után a Barcelona csak elvétve tudta fokozni a nyomást a vendégek kapuja előtt, míg Tellónak csak centik hiányoztak a gólhoz a 64. percben. A kihagyott helyzet megbosszulta magát, Tello összehozott egy tizenegyest a Barcelonának – Lionel Messi pedig védhetetlenül gólra váltotta a büntetőt. 1–2

Három perccel később újabb hideg zuhany érte a hazaiakat: Tello passza után Giovani Lo Celso teljesen üresen vehette át a labdát a tizenhatoson belül, majd a nem túl jól helyezett lövését követően a labda Ter Stegen kezei között utat talált a kapuba. 1–3

Lionel Messi visszatért és duplázott, de a Barcelona így is kikapott (Fotó: AFP)

Tíz perc sem telt el, ismét szépített a Barcelona, Messi ugratta ki a leshatárról induló Munir El Haddadit, aki nagy helyzetben önzetlenül Arturo Vidal elé tálalt, a chilei pedig becsúszva az üres kapuba juttatta a labdát. 2–3

Mielőtt ismét reménykedni kezdtek volna a katalán drukkerek, a 81. percben Ivan Rakitic kapta meg a második sárga lapját és az ezzel együtt járó pirosat is. Ráaádsul három perccel később az egész mérkőzésen tarthatatlan Júnior Firpo tálalt Sergio Canales becsúszva, közelről a bal alsó sarokba lőtt. 2–4

A ráadásban Messi közelről szerzett gólját a játékvezető előbb az asszisztense intésére érvénytelenítette, majd a videobíró segítségével mégis megadta, ám ez már kevésnek bizonyult, a Barcelona óriási meglepetésre 4–3-ra kikapott hazai pályán a Betistől.

A Barcelona tétmérkőzésen legutóbb 2003-ban, a Deportivótól kapott négy gólt a Camp Nouban, továbbá a bajnokságban 42 mérkőzés után talált legyőzőre hazai pályán.

Korábban a Barcelona sosem szenvedett vereséget, amikor Messi kettő vagy több gólt szerzett – ma ez a sorozat is megszakadt.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA KÖVETHETIK!

VASÁRNAP
Deportivo Alavés–Huesca2–1(Jony 41., Sobrino 68., ill. M. Gómez 35.)
18.30:Rayo Vallecano–Villarreal
18.30:Sevilla–Espanyol (Tv:Spíler2)
20.45:Celta Vigo–Real Madrid (Tv:Spíler2) – élőben az NSO-n!

KORÁBBI EREDMÉNYEK
Atlético Madrid–Athletic Bilbao 3–2(Thomas 61., Rodri 80., Godín 91., ill. I. Williams 36., 64.)
Girona–Leganés 0–0
Real Valladolid–Eibar 0–0
Getafe–Valencia 0–1(Parejo 81. – 11-esből)
Levante–Real Sociedad 1–3
(Chema 4., ill. Theo Hernández 73., Juanmi 77., Oyarzabal 83.)

1. Barcelona 12 7 3 2 34–18 +16 24
2. Atlético Madrid 12 6 5 1 16–8 +8 23
3. Alavés 12 7 2 3 17–12 +5 23
4. Espanyol 11 6 3 2 15–8 +7 21