Újabb gyenge Barca-teljesítmény – ezüsttel zárnak

2020.07.16. 20:45
Nagyon nem ment ma a Barcelonának (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 37. fordulójában a Barcelona nem tudta legyőzni az Osasunát, sőt vereséget szenvedett hazai pályán, így a Real Madrid egy fordulóval a vége előtt bajnok lett. A hazai csapat nem játszott jól, ezért hiába futballozott a végén húsz percig emberelőnyben, így is kapott egy gólt, ezért a katalánoknak ebben az idényben meg kell elégedniük az ezüstéremmel.

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ
Barcelona–Osasuna 1–2 (Messi 62., ill. Arnaíz 16., R. Torres 94.)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI!

A forduló többi mérkőzéséről ide kattintva lehet olvasni.

A spanyol bajnokság utolsó előtti fordulójában a Barcelona tudta, hogy ha a Real Madrid nyer, akkor minden hiába, csak az ezüst jut a katalánoknak.

Ehhez képest elég szerény teljesítménnyel rukkolt elő a bajnokaspiráns az első félidőben. Bár a labda többet volt a hazaiaknál, a bátran játszó Osasuna a 16. percben szép támadás végén Arnaíz révén vezetést szerzett. 0–1

A gól sem késztette nagyobb erőbedobásra a Barcelonát, mert bár lövöldöztek mindenhonnan, a kaput nem találták el. Mégis egyenlíthettek volna, de Messi szabadrúgása a kapufán csattant.

A szünetben megérdemelten vezetett a vendégcsapat, ezért egy magasabb fokozatra kellett kapcsolni a hazaiaknak, ha versenyben akartak maradni a bajnoki címért. Ebben mondjuk nem segített nekik, hogy a Real Madrid már vezetett a Villarreal ellen.

Ettől még küzdött a Barcelona, elsősorban Messin látszott, hogy összeszorított fogakkal megy előre, próbálkozik, de egészen a 62. percig semmi sem jött össze neki. Ekkor azonban szenzációs szabadrúgásgóllal egyenlített, és ezt a csavarást tanítani kellene. 1–1

Az utolsó bő félórában nagy erőket mozgósított a Barca a győzelemért, egymás után dolgozták ki a helyzeteket, de csak lesgólig jutottak. A Madridból érkező hírek sem voltak jók barcelonai szempontból, de amikor tíz emberre fogyatkozott az Osasuna, legalább a győzelem esélye felcsillant.

Felcsillant, de nemhogy a győzelem nem jött össze, egy gyors kontra végén a baszkok még a győzelmet is megszerezték a 94. percben Roberto Torres révén (1–2), így az utolsó forduló eredményétől függetlenül a Barcelonának – a csapatnak csalódást keltő – ezüstérmes jutott. Az Osasuna viszont minden dicséretet megérdemel harcos, jól szervezett játéka miatt.

37. FORDULÓ

Eibar–Real Valladolid 3–1(Bigas 21., Inui 28., De Blasis 92. – 11-esből, ill. S. Guardiola 71. – 11-esből)
Athletic Bilbao–Leganés 0–2(M. Guerrero 81., Asselé 94.)
Barcelona–Osasuna 1–2(Messi 62., ill. Arnáiz 16., R. Torres 94.)
Real Betis–Deportivo Alavés 1–2(Loren 93., ill. Joselu 51., Ely 76.)
Celta Vigo–Levante 2–3(Mina 36., Aspas 45., ill. Bardi 11., 29., Mayoral 52.)
Getafe–Atlético Madrid 0–2(M. Llorente 54., Partey 80.)
Mallorca–Granada 1–2(Cucho Hernández 20., ill. Víctor Díaz 45., Carlos Fernández 69.)
Real Madrid–Villarreal 2–1(Benzema 29., 77. – a másodikat 11-esből, ill. Iborra 83.)
Real Sociedad–Sevilla 0–0
Valencia–Espanyol 1–0(Gameiro 16.)