Tíz gól esett a Barcelona–Huesca bajnokin!

2018.09.02. 18:20
Lionel Messi tarthatatlan volt, két gólja mellett két gólpasszt is jegyzett (Fotó: AFP)
A La Liga 3. fordulójában a címvédő FC Barcelona gólzáporos, 8–2-es győzelmet aratott odahaza az újonc Huesca felett.

SPANYOL LA LIGA
3. FORDULÓ
Barcelona–Huesca 8–2 (Messi 16., 61., Pulido 24. – öngól, L. Suárez 39., 93. – a második 11-esből, O. Dembélé 48., Rakitic 52., Alba 81., ill. Cucho 3., Gallar 42.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Soha nincs könnyű helyzetben egy FC Barcelonához utazó csapat, pláne, ha az egy újonc, mint most az Huesca. Mit tehet ilyenkor az ember? Beáll hat védővel és három védekező középpályással bekkelni, reménykedik pár kontrában és a csodában? Játszatja a csapatával a szokásos futballját, és abban bízik, hogy övéi a legjobbjukat hozzák, a katalánok meg fölényeskednek, nem pörögnek fel? Nos, az Huesca mestere, az egykori remek kapus, az argentin Leo Franco ez utóbbi mellett döntött, és meg is lett a következménye, sokszorosan is: először is egy igazi barcás, tiki-takás akcióval hamar vezetést szerzett, majd, ahogyan az várható volt, a bombaformában lévő Lionel Messi, Luis Suárez kettős vezetésével hengerelt a címvédő.

Az Huesca nem adta fel egy pillanatra sem, de újabb találata csak szépségtapasz volt, már az első félidőben háromig jutottak a hazaiak.

A tarthatatlan Messi egy bombagóllal hűtötte le a huescai kedélyeket, majd szegény vendégek egy vígjátékba illő öngóllal szereztek vezetést ellenfelüknek, majd Jordi Alba és Luis Suárez sokadik, de nem utolsó összjátéka szült találatot, Álex Gallar szépítésére pedig nem sokkal a szünet után Ousmane Dembélé válaszolt. Ivan Rakitic egy bombagóllal írta be magát a mérkőzés jegyzőkönyvébe, Coutinho indítását Messi nem kevésbé szépen tette a kapuba, majd Messi sokadik elképesztően pontos ütempasszát Jordi Alba váltotta gólra.

A hajrában Luis Suárez kiharcolt, majd értékesített egy büntetőt, a nézők pedig nagyon hálásak voltak annak, aki feltalálta az eredményjelző táblát.

Vannak olyan országok, ahol a végiglustálkodott nyarat és a hozzá nem értést az idény eleji forma terminus technicusszal ütik el, nos, nekik ajánljuk, hogy nézzék végig ezt a mérkőzést, vagy még inkább látogassanak el Barcelonába megtekinteni egy pár edzést.

Később
Real Betis–Sevilla 1–0 (Joaquín 80.)

A délutáni találkozókon a nyáron alaposan megerősödött Valencia a városi rangadón nem bírt a kis testvérrel, a Levantével, pedig felállt kétgólos hátrányból, az Espanyol pedig kikapott a maga vendégjátékán a szünet után gólerősen futballozó Alavéstől.

Az Alavés volt egyébként az utolsó csapat, amely bajnokit nyert a Barcelona otthonában, még a kettővel korábbi kiírásban, ott is a harmadik fordulóban...

Korábban
Deportivo Alavés–Espanyol 2–1 (Borja Bastón 57., Sobrino 59., ill. Baptistao 42. – 11-esből)
Levante–Valencia 2–2
(Roger 13., 33., ill. Cserisev 16., Parejo 52. – 11-esből)
Szombat

Real Madrid–Leganés 4–1 (Bale 17., Benzema 48., 61., S. Ramos 64. – 11-esből, ill. Carrillo 24. – 11-esből)
Celta Vigo–Atlético Madrid 2–0
(Maxi Gómez 46., Iago Aspas 52.)

Rayo Vallecano–Athletic Bilbao – elhalasztva
Péntek

Getafe–Real Valladolid 0–0
Eibar–Real Sociedad 2–1 (Marc Cardona 26., Charles 91., ill. Willian José 15. – 11-esből)
Villarreal–Girona 0–1 (Stuani 54.)

1. Barcelona 3 3 12–2 +10 9
2. Real Madrid 3 3 10–2 +8 9
3. Celta Vigo 3 2 1 5–2 +3 7
4. Levante 3 1 1 1 6–4 +2 4
5. Sevilla 3 1 1 1 4–2 +2 4
6. Espanyol 3 1 1 1 4–3 +1 4
6. Athletic Bilbao 2 1 1 4–3 +1 4