Őrült meccset fordított meg a Barca, de ez is kevés volt

2017.05.21. 19:50
Hiába vezetett két góllal az Eibar, a végén elhasalt a Barca ellen (Fotó: AFP)
A Barcelona 0–2-ről felállva nyert 4–2-re az Eibar ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) záró fordulójában, de így is a Málaga otthonában diadalmaskodó Real Madrid lett a bajnok.

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ
Barcelona–Eibar 4–2 (David Juncá 63. – öngól, L. Suárez 73., Messi 75., 92. – az első 11-esből, ill. Inui 7., 61.)
Málaga–Real Madrid 0–2 (C. Ronaldo 2., Benzema 55.)

A BARCELONA–EIBAR MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Barcelona leginkább a csodában és persze a Málagában bízhatott: ahhoz, hogy a katalánok megvédjék a bajnoki címüket be kellett gyűjteniük a Camp Nouban a három pontot, valamint ki kellett volna szurkolniuk egy Real Madrid-vereséget.

A két feltételből pedig sokáig úgy tűnt, egyik sem teljesül.

Hét perc sem telt el a meccsből, érkezett a hidegzuhany: Inui Takasi egy pattanás után, a léc segítségével gólra váltotta Ander Capa ívelését (0–1). Az első félidő folytatása leginkább Yoel Rodríguezről, a vendégek kapusáról szólt, aki egymás után több nagy védést is bemutatott, amikor pedig már ő sem tudott hárítani, a játékvezető érvénytelenítette Luis Suárez lesről szerzett gólját.

A második félidőben aztán újabb csapás következett a katalán szurkolóknak: Inui az előzőnél is nagyobb gólt vágott a 61. percben (0–2). Alig telt el két perc, de egy öngóllal szépített a Barca: Neymar kapufáról kivágódó lövése David Juncáról a saját kapujába pattant (öngól, 1–2).

Ezt követően pedig beindult az őrült: a 70. percben Lionel Messi hagyott ki egy erősen jogtalannak tűnő büntetőt, három perccel később azonban a csereként beálló Paco Alcácer csúsztatását Suárez közelről a hálóba talpalta, így sikerült egyenlítenie a hazaiaknak (2–2).

MESSI KIHAGYOTT BÜNTETŐJE

Sőt, egy perccel később Ander Capa rúgta meg a tizenhatoson belül Neymart, ezért előbbi megkapta a második sárgáját, a Barca pedig újabb tizenegyeshez jutott. Ismét Messi állt a labda mögé, aki ezúttal is bal alsót vette célba, de hiába ért bele ebbe is Yoel, ez a büntető már a hálóban kötött ki (3–2).

Innentől már semmi sem veszélyeztette a Barca győzelmét, ráadásul a hosszabbításban Messi egy remek szóló végén másodszor is bevette az Eibar kapuját, így a Barcelona 4–2-re nyert, és ha nehezen is, de hozta a kötelezőt. Miután azonban a Real Madrid is nyert, a katalánok idén a bajnokság második helyén végeztek.

A MECCS GÓLÖSSZEFOGLALÓJA

KORÁBBAN
Atlético Madrid–Athletic Bilbao3–1(Torres 8., 11., Correa 89., ill. I. Williams 71.)
Celta Vigo–Real Sociedad 2–2(Iago Aspas 54. – 11-esből, Hjulsager 90., ill. Oyarzabal 82., Juanmi 94.)
Valencia–Villarreal 1–3(Nani 54., ill. Soldado 1., Trigueros 58., Sansone 88.)
Sporting Gijón–Real Betis 2–2(Douglas Pereira 7., Carmona 79., ill. R. Castro 22., 59.)
Deportivo La Coruna–Las Palmas 3–0