La Liga: az Atlético Madrid kihasználta a Barca botlását

2019.04.13. 20:24
Az Atlético Griezmann óriási góljával szerzett vezetést a Celta ellen (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 2–0-ra legyőzte a Celta Vigót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójában.

Diego Simeone csapata kezdte jobban a mérkőzést, a 18. percben viszont mégis majdnem hátrányba került, s csak Jan Oblak egymás után bemutatott két bravúrja miatt maradt az állás 0–0.

A 42. percben Antoine Griezmann révén már vezettek a madridiak, a világbajnok francia 18 méterről, szabadrúgásból lőtt nagy erővel a jobb felsőbe (1–0) – mivel a vendégek kapusa elmozdult az ellenkező irányba, már nem tudott visszaérni a labdára.

A Atlético a második félidőben Álvaro Morata révén kettőre növelte előnyét, amelyet meg is tudott tartani, s 2–0-s sikerével kilenc pontra csökkentette hátrányát a Huesca ellen ikszelő FC Barcelonával szemben.

A Sevilla ötgólos mérkőzésen győzött hazai pályán a Real Betis ellen.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ

Atlético Madrid–Celta Vigo 2–0 (Griezmann 42., Morata 74.)
Sevilla–Real Betis 3–2 (Munir 26., Pablo Sarabia 59. F. Vázquez 63. ill. Lo Celso 55., Cristian Tello 82.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Huesca–FC Barcelona 0–0
Espanyol–Deportivo Alavés 2–1 (Adria Pedrosa 19., Laguardia 47. – öngól, ill. Calleri 56.)