Csodás volt az első félidő az Atlético Madrid–Sevilla rangadón

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.03.07. 15:55
Csak az első félidőben örülhetett gólnak az Atlético (Fotó: AFP)
Az Atlético Madrid 2–2-t játszott odahaza nagy riválisával, a Sevillával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 27. fordulójában.

SPANYOL LA LIGA
27. FORDULÓ
Atlético Madrid–Sevilla 2–2 (Morata 32. – 11-esből, Joao Félix 36., ill. L. de Jong 19., Ocampos 43. – 11-esből)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Diego Simeone a szokottnál is nagyobb izgalommal várta a Sevilla elleni bajnokit: egyrészt mégiscsak egykori csapata ellen készült, másrészt éppen a Sevillával vívnak késhegyre menő harcot a tabella harmadik helyéért, nem mellesleg egyáltalán nem mindegy, milyen hangulatban utaznak majd el Liverpoolba, a Bajnokok Ligája-visszavágóra.

Talán már arra a meccsre gondolva adta át a teret riválisának az Atlético, amely így is két gólig jutott el az első félidőben: előbb Álvaro Morata értékesített egy VAR segítségével befújt büntetőt (a támadó kilenc mérkőzés után talált be újra), majd Joao Félix lőtt kis szerencsével közelről a kapuba.

Morata mesterhármasig juthatott volna, ha figyelmesebb, de két ziccert is elpuskázott.

Luuk de Jong gólöröme (Fotó: AFP)

Igen ám, de a bajnoki bronzéremre hajtó Sevilla is kétszer volt eredményes a szünet előtt: a VAR a vendégeket is hozzásegítette egy tizenegyeshez, ezt Lucas Ocampos lőtte okosan a kapuba, egy védelmi hibát pedig Luuk de Jong használt ki higgadtan.

A második félidőben Diego Simeone cseréi közül Diego Costa és Yannick Carrasco is ziccert rontott, miközben a Sevilla támadásaiból kifogyott a lendület.

Nem is az egy pont megszerzése lett végül a fontos a Sevillának, hanem az, hogy nem kapott ki nagy vetélytársa otthonában – és innentől már nyugodtan koncentrálhat a liverpooli túrára az Atlético.

Egyébként nem csoda, hogy döntetlen lett, e két csapat 51. alkalommal ikszelt egymással, ez La Liga-rekord.