La Liga: a Villarreal kétgólos előnyt bukott el hazai pályán

2019.02.03. 14:00
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnapi játéknapján a Villarreal 2–2-es döntetlent játszott az Espanyollal.

A Villarreal a 37. percben szerezte meg a vezetést: egy szabadrúgás után Vicente Iborra talált az Espanyol kapujába (1–0). A második játékrészből nagyjából 20 perc telt el, amikor a hazaiak megduplázták előnyüket, az Arsenal korábbi kiválósága, Santi Cazorla volt eredményes büntetőből (2–0).

A 75. percben szabadrúgáshoz jutott az Espanyol, amit Sergio Asenjo nem tudott megfogni, és laposan középre ütötte a labdát. Arra viszont talán még ő sem számított, ami ezek után történt: csapattársa, Daniele Bonera egy rendkívül szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába gurította a labdát (1–2). Hat perccel később megszerezte az egyenlítő gólját is az Espanyol: Roberto Rosales a tizenhatos sarkáról hatalmas gólt lőtt (2–2). A továbbiakban több találat nem született, így pontosztozkodással zárult a találkozó.

SPANYOL LA LIGA
22. FORDULÓ

Villarreal–Espanyol 2–2 (Iborra 37., Cazorla 64. – 11-esből, ill. Bonera 75. –öngól, Rosales 81.)

Pénteken játszották
Huesca–Real Valladolid 4–0 (Enric 19., Pulido 50., Moi Gómez 53., Ávila 77.)

Szombaton játszották
Celta Vigo–Sevilla 1–0 (Okay Yokuslu 73.)
FC Barcelona–Valencia 2–2
(Messi 39., 64. – az elsőt 11-esből, ill. Gameiro 24., Parejo 32. – 11-esből)
Real Sociedad–Athletic Bilbao 2–1(Oyarzabal 16., Willian José 45., ill. R. García 83.)
Levante–Getafe 0–0

Vasárnap játszották
Real Madrid–Deportivo Alavés 3–0 (Benzema 30., Vinícius Júnior 80., Mariano Díaz 91.)
Real Betis–Atlético Madrid 1–0 (Canales 65. – 11-esből)
Eibar–Girona 3–0 (Rubén Pena 37., Charles 46., 57. – a másodikat 11-esből)