La Liga: a Villarreal meglepte idegenben a Sevillát

D. Á.D. Á.
2019.12.15. 20:27
A Sevilla legutóbb a Real Madrid ellen szenvedett vereséget hazai pályán (Fotó: Twitter/Villarreal)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 17. fordulójában a Villarreal 2–1-re legyőzte a Sevillát idegenben.

A Villarreal nagyon jól kezdte a mérkőzést, hiszen az egykori Real Madrid-középhátvéd, Raul Albiol góljával már a 13. percben előnybe került. Az eredményt sokáig tartani is tudta a vendégegyüttes, ám a 62. percben a Barca korábbi tehetsége is villant – Munir El Haddadi zseniális pörgetésével egyenlített a Sevilla.

Sokáig azonban nem örülhettek a hazaiak, bő tíz perc elteltével ismét a Villarrealnál volt az előny. Szép akció végén Karl Toko Ekambinak már csak az üres kapuba kellett passzolnia a labdát.

Az előnyét másodszor már nem engedte veszni a Villarreal, amely hat bajnoki után tudott ismét győzni, a Sevilla pedig szeptember óta először kapott ki hazai pályán.

SPANYOL LA LIGA
17. FORDULÓ

Sevilla–Villarreal 1–2
(El Haddadi 62., ill. Albiol 13., Ekambi 74.)
KÉSŐBB
21.00: Valencia–Real Madrid (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
KORÁBBAN
Getafe–Real Valladolid 2–0 (Cucurella 36., Ángel 82.)
Espanyol–Real Betis 2–2 (Darder 19., Bernardo 41., ill. B. Iglesias 4., Bartra 68.)
Celta Vigo–Mallorca 2–2 (Rafinha Alcantara 20., Aspas 50., ill. S. Sevilla 33. – 11-esből, Budimir 83.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK

Athletic Bilbao–Eibar 0–0
Atlético Madrid–Osasuna 2–0 (Morata 67., Saúl 75.)
Granada–Levante 1–2
(Machís 60., ill. Rochina 55., Bardi 90.)
Real Sociedad–Barcelona 2–2 (Oyarzabal 12. – 11-esből, Isak 62., ill. Griezmann 38., L. Suárez 49.)