La Liga: a Valencia kétgólos hátrányból fordított a Levante ellen

D. Á.D. Á.
2019.12.07. 20:38
Gameiro két perc alatt két gólt lőtt, hőssé vált a Valenciában (Fotó: Twitter/Sphera Sports)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 16. fordulójában a Granada 3–0-ra legyőzte az Alavést, a Valencia pedig gólzáporos meccsen 4–2-re nyert idegenben a Levante ellen a városi derbin.

A Granada a gól nélküli első félidő után nagyon simán elintézte az Alavést. A második játékrészben két gyors gólt szerzett a hazai együttes, majd a lefújás előtt negyedórával a végső találatot is bevitték Roberto Soldadóék.

A 18.30-as találkozón a Valencia parázs derbit vívott a Levantéval. Roger Martínak remekül indult a meccs, hiszen kilenc perc alatt duplázott, s a 20. percben már 2–0-ra vezetett a csapata. Ám az első félidő végén saját kapujába juttatta a labdát, ezzel visszahozta a „denevérek” esélyeit. Ez később meg is bosszulta magát, Gameiro két perc alatt duplázott, sőt a 88. percben még Ferran Torres is gólt lőtt, így a vége 4–2-es vendégsiker.

LA LIGA
16.FORDULÓ

Real Madrid–Espanyol 2–0 (Varane 37., Benzema 79.)
Granada–Alavés 3–0 (C. Fernández 47., Soldado 58., Y. Herrera 77.)
Levante–Valencia 2–4 (Roger 11., 20., ill. Roger 45+3. – öngól, Gameiro 57., 59., Ferran Torres 88.)