La Liga: a tartalékos Barcelona nem bírt a sereghajtóval

2019.04.13. 18:05
A Barcelona nem tudta feltörni a Huesca védelmét (Fotó: AFP)
Az FC Barcelona gól nélküli döntetlent játszott a sereghajtó Huescával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 32. fordulójában.

Ernesto Valverde kezdő tizenegyén tökéletesen meglátszott, hogy a szakember tartalékol a jövő heti, Manchester United elleni BL-negyeddöntő visszavágójára: a gránátvörös-kékek a Ter Stegen – Wagué, Todibo, Umtiti, Murillo – Alená, Arturo Vidal, R. Puig – Malcom, K-P. Boateng, O. Dembélé összeállításban léptek pályára a Huesca ellen.

Moussa Waguének ez volt a debütálása a Barca felnőttcsapatában.

A vendégek óriási mezőnyfölényt alakítottak ki már a mérkőzés elején, a 16. percben Dembélé rontott óriási helyzetben. Az első félidőben még Kevin-Prince Boateng előtt adódott lehetőség, de a jobbról laposan bepasszolt labdára késve érkezett. Az 57. percben Malcom lőtte telibe a kapufát 14 méterről.

Hiába azonban a hatalmas mezőnyfölény, a Barcelona nem tudta feltörni a hősiesen védekező Huesca hátsó tengelyét, a végeredmény 0–0 lett.

SPANYOL LA LIGA
32. FORDULÓ

Huesca–FC Barcelona 0–0
KÉSŐBB
18.30:Atlético Madrid–Celta Vigo (Tv:Spíler2)
20.45:Sevilla–Real Betis (Tv:Spíler2)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Espanyol–Deportivo Alavés 2–1 (Adria Pedrosa 19., Laguardia 47. – öngól, ill. Calleri 56.)