La Liga: a Sociedad élre állhatott volna, de hiába vezetett Sevillában

P. K.P. K.
2019.09.29. 23:16
Luuk De Jongék (fehérben) 0–1-ről fordítottak a Real Sociedad ellen (Fotó: AFP)
A Real Sociedad győzelemmel élre is állhatott volna a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában, de hiába vezetett 1–0-ra a Sevilla vendégeként, 3–2-es vereséget szenvedett.

A Real Sociedad abban a tudatban léphetett pályára a spanyol élvonalbeli-labdarúgó-bajnokság 7. fordulójának vasárnap esti meccsén a Sevilla vendégeként, hogy győzelme esetén – egy ponttal a Real Madridot is megelőzve – átveszi a vezetést a tabellán. Ennek megfelelően nagy lelkesedéssel kezdte a találkozót a vendégcsapat: a 4. percben Adnan Januzaj szerzett labdát a Sevilla térfelén, majd egy remek keresztpasszal a középre érkező Mikel Oyarzabalt hozta helyzetbe, aki gólra is váltotta a lehetőséget. 0–1

A Sevilla már a 18. percben válaszolni tudott egy szépségdíjas találattal: Éver Banega felívelését a bal szélen érkező Nolito kapásból a kapu bal oldalába lőtte. 1–1

A második félidő elején fordított is a Sevilla, Lucas Ocampos csapott be egy védőt a jobb oldalon, majd éles szögből nem hibázott. 2–1

Az utolsó tíz percben mindkét csapat szerzett egy-egy gólt, így végül 3–2-re győzött a Sevilla.

SPANYOL LA LIGA
7. FORDULÓ
Sevilla–Real Sociedad 3–2 (Nolito 18., Ocampos 47., Vázquez 80., ill. Oyarzabal 4., Portu 87.)