La Liga: a Sevilla biztos győzelemmel kezdte az idényt

D. Á.D. Á.
2019.08.18. 21:05
Reguilón, a Real Madrid kölcsönjátékosa nyerőembernek bizonyult (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) első fordulójában a Sevilla idegenben, az Alavés pedig hazai pályán szerezte meg a három pontot. Mindkét együttes kapott gól nélkül nyert, előbbi 2–0-ra, utóbbi 1–0-ra.

ESPANYOL–SEVILLA

A vendégek az első félidő 44. percében szerezték meg a vezetést – jobb oldali beadást követően Luuk de Jong fejelt kapura, a kapus védte próbálkozását, egy hazai védő azonban pont a felső lécre lőtte a labdát, amely egyenesen Reguilón elé pattant, ő pedig nem hibázott 4 méterről (0–1).

A fordulás után is mezőnyfölényben játszott a Sevilla, a sikerét biztossá tevő gólra viszont egészen a 86. percig kellett várnia. Ekkor az első gólt szerző Reguilón dobta be a labdát Nolitónak, aki a bal oldalról betört a tizenhatoson belülre, és védhetetlen lövést eresztett meg a kapu bal oldalába, a kapus meg sem mozdult (0–2).

Küzdelmes meccsen az Alavés örülhetett (Fotó: AFP)

ALAVÉS–LEVANTE

Az első félidőben mindkét csapat nagyot küzdött, helyzeteket azonban egyik sem tudott igazán kialakítani. A gólcsendet az Alavés védője, Maripán törte meg – az 54. percben Aleix Vidal szögletére érkezett a Real korábbi támadója, Joselu, aki remekül csúsztatott a rövid felső felé, a kapus egyenesen Maripán elé ütötte a labdát, és neki már csak üres kapuba kellett fejelnie a labdát (1–0).

Az Alavés a hátralévő bő fél órát megúszta kapott gól nélkül, így három ponttal kezdte a La Liga 2019–2020-as idényét.

SPANYOL LA LIGA
1. FORDULÓ

VASÁRNAP
Deportivo Alavés–Levante 1–0 (Maripán 54.)
Espanyol–Sevilla 0–2 (Reguilón 44., Nolito 86.)
Real Betis–Real Valladolid 1–2
(Loren 68., ill. Sergi 63., Óscar Plano 89.)
Atlético Madrid–Getafe 1–0
(Morata 23.)
SZOMBAT
Valencia–Real Sociedad 1–1(Gameiro 59., ill. Oyarzabal 101. – 11-esből)
Mallorca–Eibar 2–1(D. Rodríguez 4., P. Oliveira 75. – öngól, ill. P. Oliveira 57.)
Leganés–Osasuna 0–1(Chimy Avila 75.)
Villarreal–Granada 4–4(Cazorla 35. – 11-esből, Moi Gómez 53., G. Moreno 65., Chukwueze 73., ill. Vico 45+6. – 11-esből, Machís 62., Soldado 75., Puertas 81.)
Celta Vigo–Real Madrid 1–3 (Lozada 91., ill. Benzema 12., Kroos 61., L. Vázquez 80.)