La Liga: a Real Madrid hat góllal búcsúzott közönségétől

2018.05.12. 22:32
Gareth Bale triplázhatott is volna (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) utolsó előtti fordulójában a Real Madrid 6–0-ra kiütötte a Celta Vigót.

Gyorsan belekezdett a gólgyártásba a – többek között Cristiano Ronaldót is nélkülöző – Real Madrid, a 13. percben Luka Modric ugratta ki Gareth Bale-t, aki néhány méternyi sprint után senkitől sem igazán zavartatva 16 méterről ellőtte a kapus mellett a labdát (1–0). Bő negyedórával később is a walesi gyorsaságára alapoztak a hazaiak, ám ekkor egy jó cselre és egy fantasztikus lövésre is szükség volt tőle (2–0). Isco is nem különben szép mozdulattal tekert a kapuba a 32. percben.

A következő találat már a második félidőben jött a 19 éves Asraf Hakimitől. A Celta teljesen összezuhant, jól mutatja ezt az ötödik gól – Isco passzából a visszarohanó Sergi Gómez sodorta a labdát a saját kapujába (5–0). A végeredményt Toni Kroos állította be sakk-matt helyzetből, a Real Madrid 6–0-ra győzött az idénybeli utolsó hazai mérkőzésén, és nagy önbizalommal készülhet a Villarreal elleni szezonzáróra, valamint a Liverpool elleni BL-döntőre.

SPANYOL LA LIGA
37. FORDULÓ

Real Madrid–Celta Vigo 6–0 (Bale 13., 30., Isco 32., Hakimi 52., Sergi Gómez 74. – öngól, Kroos 81.)

KORÁBBAN
Girona–Valencia 0–1
(Vietto 61.)
Deportivo Alavés–Athletic Bilbao 3–1 (Guidetti 43., El Haddadi 60., Ibai Gómez 77., ill. Muniain 79.)
Deportivo La Coruna–Villarreal 2–4 (Borja 58., 88., ill. Castillejo 2., 45., Trigueros 31., Cserisev 92.)
Getafe–Atlético Madrid 0–1 (Koke 8.)
Real Betis–Sevilla 2–2 (Bartra 5., Loren 81., ill. Ben Yedder 57., Kjaer 79.)
Eibar–Las Palmas 1–0 (Charles 5.)

Real Sociedad–Leganés 3–2 (Oyarzabal 18., Canales 25., Willian José 78. – 11-esből, ill. Rico 26., M. Guerrero 53.)

1. Barcelona 36 27 9 94–24 +70 90
2. Atlético Madrid 37 23 9 5 56–20 +36 78
3. Real Madrid 37 22 9 6 92–42 +50 75
4. Valencia 37 21 7 9 63–37 +26 70
5. Villarreal 37 18 6 13 55–48 +7 60
6. Betis 37 18 6 13 58–58 0 60
7. Sevilla 37 16 7 14 48–58 –10 55
8. Getafe 37 14 10 13 41–33 +8 52