La Liga: 94. percbeli góllal folytatta menetelését az Eibar

2018.02.10. 21:17
Az Eibar 1–0-ra győzött a Leganés vendégeként a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 23. fordulójának szombati játéknapján. Korábban beszámoltunk róla: a Deportivo Alavés meglepetésre 2–1-re nyert a Villarreal otthonában.

LEGANÉS–EIBAR 0–1 LEGANÉS–EIBAR 0–1

Az addig is valamivel veszélyesebben játszó Eibar a 84. percben emberelőnybe került, és a hátralévő időben ezt sikerült is kihasználnia: a 94. percben, szögletet követően Ramis a hazaiak kapujába fejelt (0–1).

Az Eibar a legutóbbi 11 fordulóban már a hetedik győzelmét könyvelte el – eközben csak egyszer kapott ki –, és továbbra is versenyben van az európai kupás helyekért.

A Real Madrid 5–2-es győzelméről ide kattintva olvashat.
Az Atlético Madrid sikeréről itt írtunk.

VILLARREAL–ALAVÉS 1–2

A kiesés elől menekülő Alavés formája bizakodásra adhatott okot, hiszen az együttes január közepén legyőzte a Sevillát, ezt követően a kupában csak tizenegyespárbajban maradt alul a Valenciával szemben, az FC Barcelona vendégeként a 72. percig vezetve csak 2–1-re kapott ki, míg a Celta Vigót legyőzte a gárda.

A Villarreal négy nyertes – közte a Real elleni madridi sikerrel – tétmérkőzést követően legutóbb a Betis otthonában vereséget szenvedett, és most sem alakult számára jól az első félidő: az egyik szöglet után gyengén tisztázott a védelem, a visszafejelt labdát Rodrigo Ely csúsztatta a kapu bal alsó sarkába (0–1).

A második játékrész derekán Ibai Gómez egy kontra végén növelte az előnyt, s erre már csak Carlos Bacca közeli találatával tudott felelni a házigazda, így a Villarreal újra kikapott, az Alavés újra nyert (1–2).