La Liga: a Bilbao az Osasuna legyűrésével őrzi veretlenségét

T. I.T. I.
2019.11.24. 15:55
Inaki Williams ismét betalált (Fotó: laliga.com)
Az Athletic Bilbao 2–1-es győzelmet aratott az Osasuna otthonában a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 14. fordulójában. A baszk együttes ezzel sorozatban a negyedik bajnokiján szerzett legalább egy pontot, míg az Osasuna négy veretlen mérkőzés, egyben összességében nem kevesebb, mint harmincegy veretlen hazai bajnoki után kapott ki otthon.

Csupán egy pont választotta el egymástól az Osasunát és az Athletic Bilbaót a két együttes vasárnapi randevúja előtt a La Liga tabelláján…

Az idényben csupán a harmadik bajnoki gólját szerző Inaki Williams a 21. percben villámgyorsan végigvitt kontra végén szerzett vezetést a vendégeknek (0–1).

Az Osasuna ezt követően mezőnyfölénybe került, s a második játékrészben csak fokozódott a nyomás a Bilbao kapuján. Az ekkor már csak a kontrákra koncentráló Athletic a 76. percig tartotta magát, ekkor – ha némi szerencsével is – Chimy Ávila egyenlített(1–1).

Nem örülhettek azonban sokáig az egyenlítésnek a hazaiak: a Bilbao az első adandó alkalommal visszaszerezte a vezetést, az ötös előterében egy ide-oda pattogó labdánál Kenan Kodro eszmélt először, és a két védő mellett a kapuba helyezte az újabb vendéggólt (1–2) – maradjunk annyiban, ehhez a találathoz is kellett Fortuna segítsége. Több gól nem esett, így maradt a 2–1 a Bilbao javára.

Az újonc Osasuna sorozatban 31 veretlenül megvívott hazai bajnoki mérkőzés után (értelemszerűen az elmúlt idény második ligás meccseit is beleértve) kapott ki otthon, de a rekorddöntés már korábban megvolt – a 31 veretlen bajnoki meccsel a csapat megdöntötte az 1958–59-es idényből származó, 30 meccses klubrekordot.

A teljes eredménysor
RealValladolid–Sevilla 0–1 (Banega 13. – 11-esből)
Villarreal–Celta Vigo 1–3
(Chukwueze 59., ill. Sisto 54., Iago Aspas 79., 94.)
Eibar–Deportivo Alavés 0–2
(Joselu 85., 91.)
Osasuna–Athletic Bilbao 1–2 (Ávila 76., ill. I. Williams 21., Kodro 79.)
Espanyol–Getafe 1–1 (Vu Lej 45., ill. Jaime Mata 3.)
Real Madrid–Real Sociedad
3–1 (Benzema 37., F. Valverde 48., Modric 74., ill. Willian José 2.)
Granada–Atlético Madrid 1–1 (Germán Sánchez 67., ill. Renan Lodi 60.)

Real Betis–Valencia 2–1 (Joaquín 37., S. Caneles 93., ill. Maximiliano Gómez 32.)
Leganés–FC Barcelona 1–2 (en-Nesziri 12., ill. L. Suárez 53., Arturo Vidal 80.)

Levante–Mallorca 2–1
(Martí 52., Rochina 73., ill. D. Rodríguez 65.)

1. Barcelona 13 9 1 3 35–16 +19 28
2. Real Madrid 13 8 4 1 28–10 +18 28
3. Sevilla 14 8 3 3 18–14 +4 27
4. Atlético Madrid 14 6 7 1 16–9 +7 25
5. Athletic Bilbao 14 6 5 3 15–9 +6 23
6. Real Sociedad 14 7 2 5 22–17 +5 23