La Liga: a Barca kétgólos hátrányból győzött, ezzel megszakadt pocsék sorozata

2018.01.14. 22:40
A duplázó Suárez vezérletével a Barca fordított a Real Sociedad ellen (Fotó: AFP)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában az éllovas FC Barcelona kétgólos hátrányból 4–2-re nyert a Real Sociedad vendégeként. A katalánoknál Luis Suárez duplázott.

Nem várta jó előjelekkel a Real Sociedad elleni mérkőzést az FC Barcelona: a legutóbbi hét bajnokiján, amelyet az Anoetában játszott, nem nyert a Barca, ez a leghosszabb negatív szériája volt vendégként ebben az évszázadban.

A találkozó elején nem úgy tűnt, hogy megszakad a pocsék sorozat, ugyanis a 34. percben már két góllal vezetett a hazai csapat. Előbb Willian José fejelt szép gólt Marc-André ter Stegen kapujába, majd Juanmi váltott gólra egy pazar indítást. 2–0

A vendégek nem sokkal a szünet előtt a nyári szerzemény Paulinho révén szépítettek. Ez volt a brazil középpályás 8. gólja a bajnokságban. 2–1

A fordulás után hamar egyenlített a Barca: Luis Suárez pazarul emelte be a labdát balról a kapu hosszú oldalába. 2–2

A hajrához közeledve a vezetést is megszerezték a vendégek: Real Sociedad-kirúgás után azonnal kontrázott Ernesto Valverde együttese, s Suárez megszerezte második gólját. 2–3

Az uruguayi támadó 13 gólnál jár a ligában.

A végeredményt a 85. percben Lionel Messi állította be szabadrúgásból. 2–4

A Barca fél távnál veretlenül vezeti a La Ligát.

SPANYOLORSZÁG, LA LIGA
19. FORDULÓ

Levante–Celta Vigo 0–1 (Sisto 37.)
Deportivo Alavés–Sevilla 1–0 (Manu García 51.)
Espanyol–Athletic Bilbao 1–1 (Gerard Moreno 29., ill. Inaki Williams 36.)
Real Sociedad–FC Barcelona 2–4 (Willian José 11., Juanmi 34., ill. Paulinho 39., L. Suárez 50., 71., Messi 85.)

Hétfőn rendezik
21.00: Real Betis–Leganés

Szombati mérkőzések
Real Madrid–Villarreal 0–1 (Fornals 88.)
Eibar–Atlético Madrid 0–1 (Gameiro 27.)
Deportivo La Coruna–Valencia 1–2 (Andone 88., ill. Guedes 37., Rodrigo 64.)
Girona–Las Palmas 6–0 (Stuani 25. – 11-esből, Olunga 57., 70., 79., Borja García 64., Portu 74.)