La Liga: 770 napja nem látott gólokkal győzte le a Bilbao a Sevillát

2019.01.13. 18:07
Williams 770 nap után szerzett gólt saját közönsége előtt (Fotó: AFP)
Az Athletic Bilbao Inaki Williams duplájával 2–0-s győzelmet aratott a Sevilla felett a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 19. fordulójában, ezzel elmozdult a kiesőzónából. A vendégcsapat október 20-a óta először szenvedett vereséget a bajnokságban.

A Bilbao a 28. percben szerzett vezetést a Sevilla ellen (1–0) – döbbenetes adat, de tény: a gólszerző Inaki Williams 770 nap után talált a kapuba saját közönsége előtt. A San Mamésban legutóbb az Eibar ellen szerzett találatot 2016 decemberében. Azóta minden gólját idegenbeli találkozókon jegyezte a baszk támadó.

A hátralévő bő egy órában hiába támadott és birtokolta jóval többet a labdát a Sevilla, valódi ziccerbe nem tudott kerülni. Az Athletic a 84. percben lezárta a mérkőzést. Williams – ha már megtört a jég – jó 60 méteres szóló végén a kifutó kapus mellett elhúzta a labdát, majd 12 méterről az üres hálóba gurított (2–0).

A Sevilla ezzel tíz bajnoki után szenvedett ismét vereséget a La Ligában, legutóbb október 20-án a Barcelona otthonában kaptak ki Pablo Machín tanítványai. Sikerével a Bilbao elmozdult a veszélyzónából, és a 16. helyen áll 22 ponttal.