Király-kupa: Rodrigo gólja döntőt ért a Valenciának

2019.02.28. 22:54
Rodrigo (fehérben) góljával megnyerte az elődöntő visszavágóját a Valencia (Fotó: AFP)
Bánhatja a három hete hazai pályán elszórt kétgólos előnyt a Betis, amely a Király-kupa elődöntőjének visszavágóján 1–0-s vereséget szenvedett, így a Valencia jutott be a Barcelona elleni fináléba.

A február 7-i első mérkőzésen a sevillai csapat Loren és Joaquín szögletből lőtt góljával a 70. percben még 2–0-ra vezetett, azonban Cserisev szépített, majd Gameiro a 92. percben egyenlített.

A visszavágó első félidejében a Betis játszott veszélyesebben, a 24. percben Canales, a 41. percben Jesé, majd Mandi is veszélyeztetett, de Jaume kapus eszén nem tudtak túljárni.

A második félidőt góllal kezdték a hazaiak, egy kontratámadás során az algériai válogatott védő, Mandi csúnyán beragadt, így lesről szó sem lehetett, Gameiro önzetlen passzát követően pedig Rodrigo megszerezte a vezetést 1–0.

A Betis már nem tudott újítani, így a Valencia 3–2-es összesítéssel bejutott a Király-kupa döntőjébe – amelyet éppen a sevillai alakulat otthonában, a Benito Villamarín Stadionban rendeznek május 25-én.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Valencia–Real Betis 1–0
(Rodrigo 56.)
Továbbjutott: a Valencia 3–2-es összesítéssel.

Szerdán játszották:
Real Madrid–FC Barcelona 0–3 (L. Suárez 50., 73. – a másodikat 11-esből, Varane 69. – öngól)
Továbbjutott: a Barcelona, 4–1-es összesítéssel

A döntőre május 25-én a sevillai Benito Villamarín Stadionban kerül sor.