Király-kupa: óriási meglepetés, kiesett a Real Madrid!

2018.01.24. 23:21
Karim Benzema (fehérben) góljával nem ment sokra a Real Madrid (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó Király-kupa negyeddöntőjének visszavágóján a Leganés 2–1-re legyőzte a Real Madridot, így 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal bejutott az elődöntőbe.

Amikor az első meccsen a Real Madrid 1–0-ra legyőzte idegenben a Leganést, aligha gondolta bárki is, hogy a királyi gárda nem éli túl a visszavágót. Mert ahelyett, hogy sima győzelmet aratott volna, a Leganés nyert.

Javier Eraso a 31. percben megszerezte a vezetést. Karim Benzema a második félidő elején még egyenlített, de Gabriel 55. percben elért találatára már nem jött válasz. A Leganés idegenben jobb volt, így hatalmas meglepetésre a kiscsapat jutott tovább.

A Leganés az első együttes a Király-kupa történetében, amely az első, hazai pályán elszenvedett vereség után a visszavágón ki tudta ejteni a Real Madridot.