Király-kupa: nem csak a Sevilla ejtett ki élvonalbeli csapatot

2020.01.21. 23:45
A Sevilla és az Osasuna továbbjutott, a Levante és a Mallorca viszont kiesett az élvonalbeli csapatok közül a labdarúgó spanyol Király-kupa keddi játéknapján, a legjobb 16 közé jutásért rendezett párharcokban.

Az első osztályú csapatok csatáját a Sevilla nyerte meg a Levante ellen, Julen Lopetegui együttese otthon 3–1-es győzelmet aratott. A hazaiak első vezető gólját szerző Fernando először volt eredményes az andalúziai egylet színeiben.Sevilla nyerte meg a Levante ellen, Julen Lopetegui együttese otthon 3–1-es győzelmet aratott. A hazaiak első vezető gólját szerző Fernando először volt eredményes az andalúziai egylet színeiben.

A vesztegetési botrányba keveredő Osasuna két cserejátékosa, Darko Brasanac és Chimy Ávila találatával egyenlített kétgólos hátrányból a harmadosztályú Recreativo Huelva vendégeként, majd Inigo Pérez hosszabbításban szerzett góljával a továbbjutást is kiharcolta.

A játéknap meglepetését a Mallorca kiesése jelenti, a „szigetlakók” a Zaragozától kaptak ki 3–1-re. A jelenleg másodosztályú együttes legutóbb 2006-ban szerzett három gólt Király-kupa-mérkőzésen élvonalbeli ellenféllel szemben, akkor a sorozat elődöntőjében a Real Madridot verte meg 6–1-re.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Recreativo Huelva (III.)–Osasuna 2–3
(Jorge Morcillo 13., Roncaglia 45. – öngól, ill. Brasanac 76., Chimy Ávila 83., Inigo Pérez 111.) – hosszabbítás után
Real Zaragoza (II.)–Mallorca 3–1 (Álex Blanco 48., Puado 54., Linares 75., ill. Febas 85.)
Sevilla–Levante 3–1 (Fernando 13., Ocampos 46., Ó. Torres 78., ill. Ó. Duarte 31.)