Király-kupa: könnyedén nyert hazai pályán a Real Madrid

2019.01.09. 23:30
A Leganés nem bírta megállítani a Real Madridot a Bernabéuban (Fotó: twitter.com/realmadrid)
A spanyol labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Real Madrid hazai pályán 3–0-ra legyőzte a Leganést.

Az első félidő 44. percében a Real Madrid jobbhátvédjét, Álvaro Odriozolát buktatták a tizenhatoson belül, a játékvezető habozás nélkül tizenegyest ítélt. A büntetőt a „királyiak” csapatkapitánya, Sergio Ramos végezte el, aki nem hibázott, és még a szünet előtt megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1–0).

A második játékrész derekán Karim Benzema volt rendkívül szemfüles és csapott le egy hazaadott labdára, majd Vinícius Juniornak továbbította a labdát, akinek a passza után Lucas Vázquez a kapuba gurított (2–0). A 77. percben az előbbi gólnál előkészítő 18 éves brazil szélső is betalált, nem is akárhogy: Odriozola beadását kapásból lőtte a kapuba(3–0).

Az eredmény a hármas sípszóig ugyan nem változott, de bemutatkozhatott a nemrégiben a Manchester Citytől átigazolt 19 éves Brahim Díaz, aki szűk negyedórát kapott Santiago Solaritól.

A párharc visszavágóját a jövő héten rendezik.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS

Real Madrid–Leganés 3–0 (S. Ramos 44. – 11-esből., L. Vázquez 69., Vinícius Junior 77.)