Király-kupa: kikapott, de így is a nyolc közé került a Real

2019.01.16. 23:25
Braithwaite (kék-fehérben) szerezte a meccs egyetlen gólját (Fotó: twitter.com)
A spanyol labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján a Real Madrid 1–0-ra kikapott a Leganés otthonában, de veresége ellenére is bejutott a legjobb nyolc közé, miután az első meccsen 3–0-ra győzni tudott.

A múlt heti első mérkőzésen megnyugtató, 3–0-s előnyre tett szert hazai pályán a Real Madrid a Leganés ellen, így a visszavágón belefért a némileg tartalékosabb összeállítás: az aranylabdás Luka Modric, továbbá Karim Benzema, vagy éppen Sergio Ramos is kimaradt a keretből.

A találkozó első félidejében a Leganés birtokolta többet a labdát, sőt, kapura is veszélyesebbek voltak a hazaiak, aminek eredményeként a 30. percben vezetéshez is jutottak. A Middlesbrough-tól kölcsönkapott dán válogatott támadó, Martin Braithwaite kotort a kapuba egy labdát, amely előzőleg a kapufáról kipattanva egy védőről került elé.

Fordulás után ugyan a Realnál volt többet a labda, és ekkor már Santiago Solari csapata kapura is veszélyesebb volt ellenfelénél, de egyenlíteniük nem sikerült a vendégeknek – ám mivel a Leganés nem tudott újabb gólokat szerezni, a blancók továbbjutása nem forgott veszélyben.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Leganés–Real Madrid 1–0 (Braithwaite 30.)
Továbbjutott: a Real Madrid 3–1-es összesítéssel

KORÁBBAN
Atlético Madrid–Girona 3–3 (Kalinic 12., Á. Correa 66., Griezmann 84., ill. V. Fernández 37., Stuani 59., Doumbia 88.)
Továbbjutott:a Girona, 4–4-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal

Sevilla–Athletic Bilbao 0–1 (Guruzeta 77.)
Továbbjutott:a Sevilla, 3–2-es összesítéssel