Király-kupa: a nagyot hajrázó Espanyol elkerülte a blamát

2014.01.15. 21:25
A spanyol labdarúgó Király-kupa nyolcaddöntőjének visszavágóján az élvonalbeli Espanyol nagyot hajrázva 4–2-re legyőzte a másodosztályú Alcorcónt, így kiharcolta a továbbjutást.

A két csapat első mérkőzésén a másodosztályban a 19., kieső helyen álló Alcorcón 1–0-ra nyert, ráadásul a barcelonai visszavágón is villámgyorsan előnybe került. Bár az Espanyol az első félidő derekára fordított, az idegenben szerzett gól sokáig úgy tűnt, elég lesz a vendégeknek.

Sőt, a 80. percben a vendégek ismét betaláltak, így az Espanyolnak már két gól kellett a továbbjutáshoz, de a házigazda végül csak kiharcolta a negyeddöntős szereplést.

SPANYOL KIRÁLY-KUPA

NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK
Espanyol–Alcorcón (II.) 4–2 (Simao 10., Sergio García 23. – 11-esből, V. Álvarez 84., Pizzi 86., ill. Plano 4., Javito 80.)
Továbbjutott: az Espanyol 4–3-as összesítéssel
Athletic Bilbao–Real Betis 2–0 (Rico 23., 67.)
Továbbjutott: az Athletic Bilbao 2–1-es összesítéssel