Férfi kosár: ilyen nincs! Döbbenetes Barca-siker a Real elleni kupadöntőben!

2019.02.17. 21:49
Thomas Heurtel (13) volt a Barcelona egyik hőse az egészen döbbenetes fináléban (Fotó: Twitter/barcabasket)
Hanga Ádám csapata, a Barcelona nyerte meg a kosárlabdázók Király-kupáját, a döntőben hosszabbítás után 94–93-ra legyőzve az ősi rivális Real Madridot. A királyi gárda a harmadik negyed végén már 17 ponttal is vezetett, ehhez képest csak az utolsó másodpercben tudta hosszabbításra menteni a csatát, amelyben 13 másodperccel a vége előtt öt ponttal ment a Barcelona, eggyel a vége előtt pedig eggyel a Real. A döbbenetes végjátékban az utolsó szó végül Ante Tomic révén a Barcelonáé lett!

A Barcelona kezdte jobban a mérkőzést, az ötödik percben már hét ponttal vezetett (7–14), és bár kapaszkodott a Real Madrid, egy utolsó másodperces Thomas Heurtel-duplával még így is négy volt közte (16–20).

A mérkőzésen két pontig jutó Hanga Ádám lepattanója és gólpassza után Kyle Kuric triplájával újra hét pont volt a katalánok előnye (16–23), de a királyi gárda a 15. percben Sergio Llull triplájával fordított (27–25), a kiegyenlítetté váló meccsen pedig 35–35-tel mehettek pihenni a felek.

A nagyszünet után kissé bealudtak a katalánok, a fővárosi együttes pedig a két triplát is elsüllyesztő Fabian Causeur vezérletével 18–2-es szériát mutatott be, és 58–41-re ellépett ellenfelétől, majd 14 pontos előnnyel várta a negyedik felvonást (60–46).

Amelyben elképesztően bekezdett a Barca! Facundo Campazzo büntetőjére Víctor Claver, Pierre Oriola, Heurtel és Kuric is triplával felelt, majd Huertel kettő plusz egyes akciójával egyenlített, újabb kosarával pedig már vezetéshez juttatta övéit (61–63)! A madridiak vesszőfutásának Causeur vetett véget, aki hat pontot szórt rövid idő alatt, Llull hármasával pedig lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak a blancók (70–66).

Természetesen volt még fordulat (de még mennyi?!), Kuric, majd a tavalyi finálé legjobb játékosának megválasztott Heurtel is beszórt egy triplát, és hirtelen már a katalánok vezettek néggyel (70–74). Öt másodperccel a vége előtt hárompontos előnynél triplába faultolt Hanga, de Campazzo csak az első két dobását értékesítette (75–76), így Claver azért dobhatott, hogy ismét közte három legyen. Egyet ő is elrontott, Llull pedig az utolsó előtti másodpercben egyenlített (77–77)!

A ráadásban először a katalánok következtek, Claver újabb hármasával 82–79-re vezettek, de négy büntetővel később már a királyiaknál volt az előny (83–82). Az utolsó előtti percet kétpontos Real-vezetés mellett kezdték a felek (87–85), hogy 40 másodperccel a vége előtt Ante Tomic kosarával már a Barca érezze magát páholyban (87–90). Hát még Chris Singleton büntetőivel, 21 másodperccel a vége előtt 87–92-re módosult az állás – és ez még 13 másodperccel a vége előtt is ennyi volt.

Randolph triplájával kapaszkodott a Real, majd Singleton rontott dobása után Carroll kettő plusz egyes akciójával négy másodperccel a vége előtt már a madridiak vezettek 93–92-re!

És mégis a Barca nyert, egy másodperccel a lefújás előtt ugyanis a 32. születésnapját ma ünneplő Tomic értékesített egy duplát, így döbbenetes végjátékban a katalánoké lett a kupa.