Ezek a fiatalok! Vinícius Júnior és Rodrygo vezette sikerre a Realt

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.09.25. 20:55
Rodrygo nem sokat vacakolt, beállt, és... (Fotó: AFP)
A Real Madrid tartalékosan is legyőzte odahaza az Osasunát a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság, a La Liga 6. fordulójában, a madridiak két gólját két fiatal brazil támadója, Vinícius Júnior és Rodrygo szerezte. Ezzel a sikerrel a Real Madrid a tabella élére ugrott.

SPANYOL LA LIGA
6. FORDULÓ
Real Madrid–Osasuna 2–0 (Vinícius Júnior 36., Rodrygo 72.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A sorozatterhelés miatt (a Real Madrid több sorozatban is érdekelt) Zinédine Zidane a kezdőcsapatban szavazott bizalmat az új csapatában most bemutatkozó világbajnok kapus, Alphonse Areola mellett az Álvaro Odriozola, Nacho, Federico Valverde, Luka Jovics, Lucas Vázquez, Vinícius Júnior sornak. A remek formában lévő, március óta veretlen Osasuna azonban nem tudta kihasználni a sztárok pihentetését, talán azért sem, mert itt meg hét helyen változtatta meg a legutóbbi kezdőt Jagoba Arrasate.

Az első félidő hőse Vinícius Júnior volt, aki szép, kissé szerencsés góllal megszerezte a vezetést a Realnak, a félidő peches embere pedig Jovics, aki az ötös elől emelt a kapu fölé, miután Rubén Martínez hatalmas bravúrral kivédte Raúl Navas „öngólhelyzetét”. Aztán kiderült, hogy a balszerencse nem ismeri a félidő fogalmát, mert a szerb előbb elpuskázta a Lucas Vázquez teremtette ziccerét, majd a szélső újabb remek passzát hiába lőtte a kapuba, les miatt nem adták meg a gólt.

Bezzeg a Viníciust váltó Rodrygo nem hibázott, Casemiro csodapassza után okosan és higgadtan lőtt a 16-os bal sarkára betörve a kapu hosszú alsó sarkába: ha nem is első labdaérintéséből, de betalált a 18 éves brazil szélső – realos debütálásán! 2–0

Az eddigi utolsó realos, aki beállt, és egy perc múlva gólt szerzett, az a nagy Ronaldo volt!

Beállt a hajrára James Rodríguez is, a végén a vendégek majdnem szépítettek – nagyon fontos három pontot szerzett a Real Madrid.

KORÁBBAN
Valladolid–Granada 1–1 (Oscar Plano 12., ill. Carlos Fernández 42.)
Betis–Levante 3–1 (Loren Morón 45., 48., Borja Iglesias 67., ill. Hernani 7.)
Barcelona–Villarreal 2–1 (Griezmann 6., Arthur 15., ill. Cazorla 44.)
Valencia–Getafe 3–3 (M. Gómez 30., 34., Li Kang In 39., ill. Jaime Mata 1., Jason 66., Ángel 69.)
Leganés–Athletic Bilbao 1–1
(Oscar 62., ill. R. Garcia 59. – 11-esből)
Mallorca–Atlético Madrid 0–2 (Diego Costa 26., J. Félix 65.)

1. Real Madrid 6 4 2 12–6 +6 14
2. Atlético Madrid 6 4 1 1 7–4 +3 13
3. Athletic Bilbao 6 3 3 7–2 +5 12
4. Granada 6 3 2 1 12–6 +6 11
5. Barcelona 6 3 1 2 14–10 +4 10
6. Real Sociedad 5 3 1 1 7–4 +3 10