C. Ronaldo és Kaká betalált, a Real tovább üldözi a Barcelonát

2011.02.06. 21:07
Cristiano Ronaldo a szünetig két gólt szerzett (Fotó: Action Images)
A Real Madrid 4–1-re legyőzte a Real Sociedadot a spanyol labdarúgó-bajnokság élvonalának (Primera División) vasárnapi játéknapján. Cristiano Ronaldo kétszer, Kaká és Emmanuel Adebayor egyszer-egyszer talált be a kapuba. Győzelmével a madridi csapat, ha tisztes távolból is, de tovább üldözi a listavezető Barcelonát.

A Barcelona mögött tízpontos lemaradásban volt a Real Madrid, amikor nekifeszült vasárnap esti mérkőzésének, és ha a vendéghelyzetek első félidei számát nézzük, akkor azt is írhatjuk: a katalánokkal szembeni tetemes hátrány ténye mintha kicsit tompává tette volna játékosait. Ha viszont azt vesszük, hogy a madridiak végül így is meglehetős könnyedséggel intézték el a Sociedadot, akkor illik felidézni Johan Cruyff szavait a korántsem lefutott bajnokságról.

Az aranyharcot sohasem feladó José Mourinho vezetőedző a Casillas – Arbeloa, Ricardo Carvalho, E. Garay, Marcelo – L. Diarra, Xabi Alonso – Kaká, Özil, Cristiano Ronaldo – Adebayor kezdő tizenegynek szavazott bizalmat, és már a kilencedik percben gólnak örülhetett. A felépülése óta a kezdőbe ritkán bekerülő Kaká elegáns ballábas lövéssel szerezte meg a vezetést (1–0).

Nem sok időbe telt, hogy a vendégek egyenlítési lehetőséghez jussanak, ám Iker Casillas gyorsan javította hibáját: a beadást követően még Tamudo elé ütötte a labdát, ám visszavetődve hárította a támadó lövését. Casillasra – no és a kapu előtt nem kellően összpontosító vendégcsatárokra – a későbbiekben is szükség volt ahhoz, hogy a Real tartsa az előnyét.

Összességében azért a madridiak birtokolták többet a labdát, és a 21. percben növelték előnyüket. Kaká, Cristiano Ronaldo összjáték után a portugál támadó is ballal szánta el magát lövésre, és a 18 méterről útjára indított labda a bal alsó sarokban kötött ki (2–0).

Megint Casillason volt a sor, a madridi kapus Tamudo közeli perdítését védte bravúrral. S még mielőtt az a látszat teremtődött volna, hogy a vendégek védelme jobban zár, megszületett a harmadik Madrid-gól is: Özil jobb oldali szögletét követően az egyedül felejtett C. Ronaldo szépen kivitelezett fejessel küldte a labdát a kapu jobb oldalába. (3–0)

A második félidőben is a hazai Real támadott többet, társai mintha próbáltak volna gólt rúgatni Emmanuel Adebayorral, de a télen igazolt togói támadónak az utolsó labdaérintése sohasem sikerült. Odaát azonban megtörtént az, ami akár korábban is megtörténhetett volna: szépített a Sociedad.

A 72. percben már a vendégek győzelmét hozta a soros Casillas, Tamuso párbaj, igaz, nem kis szerencse is kellett ehhez. Jobb oldali beadást követően a nem sokkal korábban beálló Albiol felett elszállt a labda, Tamudo levette azt, majd lőtt, és bár Casillas védett, a kapusról kipattanó labda Arbeloáról a hálóba vánszorgott (3–1).

És ha már Casillas megadásra kényszerült, bekövetkezett a „fordulat" a másik függőben lévő hadműveletben is: az utolsó előtti percben Di María passzából Adebayor éles szögből a jobb alsóba belsőzött (4–1).

A Real sorozatban ötödször győzte le a Sociedadot, és 2001 márciusa óta először tudott ilyen sok gólt szerezni ellene.

REAL MADRI–REAL SOCIEDAD 4–1

1. Barcelona 22 20 1 1 70–11 59 61
  2. Real Madrid 22 17 3 2 52–19 33 54
  3. Villarreal 22 14 3 5 41–22 19 45
  4. Valencia 21 12 5 4 34–24 10 41
  5. Espanyol 22 12 1 9 30–30 0 37
  6. Athletic Bilbao 22 11 3 8 37–32 5 36
  7. Sevilla 22 9 4 9 33–35 –2  31