Barcelonai győzelmével megközelítette a Barcát a Real

2014.01.12. 18:55
C. Ronaldo nagyot küzdött, de gólig nem jutott (Fotó: Reuters)
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 19. fordulójában a Real Madrid Pepe góljával 1–0-ra legyőzte idegenben az Espanyolt.

A Real Madrid előtt adva volt a lehetőség, hogy két pontot faragjon hátrányából az egyaránt 50 pontos Barcelonával és Atlético Madriddal szemben – a két rivális egymással játszott 0–0-s döntetlent a forduló szombati rangadóján.

Bár Diego López a héten vírusos gyomorpanaszok miatt nem végezhetett teljes értékű edzésmunkát, a madridiak kezdője így is az egyszeres spanyol válogatott kapussal kezdődött, Casillas pedig megint csak a padon kapott helyet.

Bátran kezdtek a hazaiak, a szögleteket futószalagon szállító Torje révén nagy lehetőségük is akadt, de Stuani egyszer sem tudta eltalálni fejjel Diego López kapuját.

Az első félidő második felére már átvette a kezdeményezést a Real, sőt a 44. percben akár a vezetést is megszerezhették volna a madridiak, de a bal szélen meglógó Di María nagyot hibázott, a Benzema és Modric közötti területre passzolt, így fel tudtak szabadítani a hazaiak.

A szünet után már egyértelműen a Real uralta a meccset, de a jól záró Espanyol-védők között továbbra sem találta a rést a blancók támadósora.

Pepe fejese döntött Barcelonában (Fotó: Reuters, archív)

Az 55. percben aztán jött Modric szöglete, a madridiak pedig megszerezték a vezetést. A horvát bal oldali sarokrúgása után Pepe maradt egyedül középen, a portugál védő ezt ki is használta, és 8 méterről elfejelte a labdát a nagyot nyújtózó Casilla mellett. 0–1

Cristiano Ronaldo a vezető gól megszerzését követően sem adta fel, a portugál nagyon szeretett volna betalálni, de a befejezés egyszerűen nem ment ma a Real hetesének.

Gól ezt követően már nem született, a Real 1–0-ra legyőzte az Espanyolt, így három pontra megközelítette a Barcelonát és az Atlético Madridot.