Barcelona: ezt mondta Dembélé a bírónak, kihagyhatja a Clásicót

2019.10.07. 08:39
Dembélé (jobbra) a következő bajnoki mérkőzéseket kivételesen nem sérülés miatt hagyhatja ki (Fotó: Getty Images)
Egynél több meccses eltiltást kaphat, így lemaradhat a Real Madrid elleni rangadóról Ousmane Dembélé, az FC Barcelona francia szélsője, akit Antonio Mateu Lahoz játékvezető szövegelésért azonnali piros lappal kiállított a Sevilla elleni vasárnap esti mérkőzés (4–0) hajrájában. A spanyol sajtó azóta kiderítette, mit mondhatott a 22 esztendős támadó a bírónak.

A katalánok harmadik gólját szerző Dembélének a 88. percben mutatta fel a piros lapot Mateu Lahoz játékvezető, amikor a francia futballista tett felé egy megjegyzést Ronald Araújo kiállítása miatt.

És hogy mi volt ez a megjegyzés?

„Rossz bíró vagy. Nagyon rossz” – mondta Dembélé az önérzetes játékvezető hírében álló Lahoznak a Marca és a Sport információi szerint.

A fiatal támadó kiállításáról az újságírók a meccset követő sajtótájékoztatón megkérdezték Ernesto Valverdét, a Barca vezetőedzőjét is.

„Nem tudom, mit mondott, de nem lehetett túl hosszú mondat, mert Dembélének meggyűlik a baja a spanyol nyelvvel” – felelte Valverde.

Kérdés, hogy az FC Barcelona játékosa hány meccses eltiltást kap a spanyol szövetségtől megnyilvánulása miatt. A Marca emlékeztet, Diego Costát az előző idényben nyolc mérkőzésre meszelték el a játékvezető megsértéséért, igaz, a spanyol támadó sokkal súlyosabb szavakat (Rász.rok a k…a anyádra) vágott a bíróhoz.

A madridi lap hozzáteszi, Dembélééhez hasonló kijelentése miatt Michael Krohn-Dehlit, a Deportivo La Coruna futballistáját kétmeccses eltiltással sújtották az előző idényben, ahogy korábban Gabriel Pires és Fabián Orellana is két mérkőzést volt kénytelen kihagyni, amiért rossznak minősítette a játékvezető munkáját.

Amennyiben Dembélé valóban több mint egymeccses eltiltást kap, akkor nemcsak a soron következő, Eibar elleni találkozóról, hanem a Real Madrid elleni október 26-i rangadóról, az el Clásicóról is lemarad.

FC BARCELONA–SEVILLA 4–0

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ

FC Barcelona–Sevilla 4–0 (L. Suárez 27., Arturo Vidal 32., O. Dembélé 35., Messi 78.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

1. Real Madrid 8 5 3 16– 8 +8 18
2. FC Barcelona 8 5 1 2 20–10 +10 16
3. Atlético Madrid 8 4 3 1 7– 4 +3 15
4. Granada 8 4 2 2 15–10 +5 14
5. Real Sociedad 8 4 1 3 13– 9 +4 13
6. Sevilla 8 4 1 3 10–11 –1 13
7. Athletic Bilbao 8 3 3 2 7– 4 +3 12
8. Valencia 8 3 3 2 12–12 0 12