A Barcelona átgázolt az Atléticón (is)

2012.12.16. 20:35
Hiába szerzett vezetést az Atlético, a végén a Barcelona ünnepelt
A spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Primera División) 16. fordulójában az éllovas Barcelona és a mögötte a második helyen álló Atlético Madrid csapott össze egymással. Barcelonában a vendégek szereztek ugyan vezetést, de ezzel felébresztették az alvó oroszlánt – a katalánok nemcsak fordítottak, megdöntötték éves gólrekordjukat is. Zárásként pedig Lionel Messi duplázott...

Az első a második ellen, Lionel Messi vs. Radamel Falcao, katalánok harca a madridiakkal – sokféleképpen próbálták meg felvezetni a sajtóban az FC Barcelona–Atlético Madrid bajnokit. Maradjunk a tényeknél: a listavezető fogadta a nála hat ponttal kevesebbet gyűjtő legközelebbi üldözőt.

A két gólvadász közül Falcao kezdett jobban, hiszen a 9. percben csodás mozdulattal fejelt a jobb oldali kapufára, de ettől eltekintve meglehetősen nyugodtan csordogált a mérkőzés. A vendégek remekül megszervezték védelmüket, a középpályán fegyelmezetten szűrtek Diego Simeone tanítványai (mint maga a mester anno), a kontrák néha veszélyesek voltak, az egyik ilyennél Falcao ziccert hibázott – a hazai türelemjátéktól viszont néhány hazai szurkoló kezdte elveszíteni a türelmét.

Harmadik helyzetét már nem hibázta el Falcao, és a 31. percben a harcos Diego Costa – éppen Messitől megszerzett labdáját – hanyag eleganciával emelte az ötös elől a kapus fölött a hálóba (0–1). De nehogy azt higgyük, hogy ez volt az első félidő legszebb jelenete, vagy legszebb gólja, mert öt perc múlva Adriano gondolt egyet, és két csel után 17-ről őrületes erővel kilőtte a jobb felsőt (1–1).

A szünetre már a Barca tért meg előnnyel: a 45. percben egy szöglet után Sergio Busquetset találta meg legjobb helyzetben az ide-oda pattogó labda, aki még egy higgadt cselt is csinált, mielőtt a léc alá tüzelt volna (2–1).

A második félidő is unalmasan kezdődött, majd hogy ne legyen hiányérzete a kedves olvasóknak, Lionel Messi is betalált: az 58. percben a 16-oson kívülről lőtte ki a jobb alsót (3–1).. Ez a gól megtörte az Atlético hitét a mai győzelemben, sőt, a pontszerzésben is – nem mellesleg ebben az évben ezzel 115. gólját szerezte a Barca, ez pedig klubrekord (a spanyol bajnoki csúcsot a Real 119-cel tartja).

A mérkőzés hátralévő része nagy hazai fölényt, és egy-két helyzetet hozott, de gólt már csak egyet. A kegyelemdöfést egy védelmi megingást kihasználva nem meglepő módon Messi vitte be a 88. percben, megszerezvén 200. ligagólját Spanyolországban, egyben 17. alkalommal vette be az AM kapuját, ami szintén rekord (4–1).

De hát mi mást várhatunk idén tőle?!

hiába kezdett jól az Atlético, a kapott gól után felébredt a Barca, és felfalta madridi vendégét.

BARCELONA–ATLETICO MADRID 4–1
PRIMERA DIVISIÓN
16. FORDULÓ
FC BARCELONA–ATLÉTICO MADRID 4–1
Barcelona, Camp Nou, 86.637 néző. V: Pérez Lasa
Barcelona: Valdés – Adriano (D. Alves, 85.), Piqué, Puyol, Alba – Busquets, Xavi, Iniesta – A. Sánchez (Thiago, 75.), Messi, Pedro (Villa, 79.). Vezetőedző: Tito Vilanova
A kispadon: J. Pinto (k.), Mascherano, Tello, A. Song
Atlético Madrid: Courtois – Juanfran, Miranda, Godín, Filipe (Cata Díaz, a szünetben) – Mario (Adrián, 56.), Gabi – Arda Turan, Koke, Diego Costa (Tiago, 60.) – Falcao. Vezetőedző: Diego Simeone
A kispadon: Asenjo (k.), Manquillo, Emre, Raúl García
Gólszerző: Adriano (36.), Busquets (45.), Messi (57., 88.) ill. Falcao (31.)
1. Barcelona 16 15 1 54–18 +36 46
2. Atlético Madrid 16 12 1 3 36–17 +19 37
3. Real Madrid 16 10 3 3 39–14 +25 33
4. Málaga 16 8 4 4 25–10 +15 28
5. Levante 16 8 3 5 21–21 0 27
6. Betis 15 8 1 6 24–26 –2 25