A Real lefocizta a Deport a Bernabéuban

2010.10.03. 22:56
A Real Madrid játékosai hat gólt ünnepelhettek (Fotó: Action Images)
A Real Madrid nagyon magabiztosan, 6–1-re megverte a Deportivót hazai pályán a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában, vasárnap este. A blancóknál Gonzalo Higuaín két gólt készített elő, valamint egyszer betalált, míg Cristiano Ronaldo duplázott az eddig mindössze három pontot gyűjtő vendégek ellen.

A Real Madrid a Deportivóval csapott össze a Santiago Bernabéu Stadionban a spanyol bajnokság 6. fordulójának záró mérkőzésén, és a blancók nem voltak túl udvarias vendéglátók.

Cristiano Ronaldo ugyanis már a 4. percben megszerezte a vezetést: Mesut Özil adta be labdát szögletből, és a portugál futballista védhetetlenül fejelt Manu kapujába megelőzve Alberto Lopót. 1–0

A 24. percben már két góllal vezetett José Mourinho csapata: Gonzalo Higuaín indította Özilt, a német válogatott futballista eltolta a védők előtt a labdát, és a kapuba lőtt. 2–0

Csak tíz perc telt el, és a harmadik találatot is megszerezték a blancók: Xabi Alonso mesterien indította Higuaínt a bal szélen, az argentin csatár kiválóan adta be a labdát a középen érkező Ángel di Maríához, aki a Mallorca kapujába bólintott. 3–0

A második félidőben sem kellett sok idő az újabb madridi gólhoz: bár előbb Iker Casillasnak kellett védenie, az 53. percben az eddig az előkészítésben jeleskedő Higuaín is betalált. A végletekig kijátszott akció Ronaldótól indult, aki Sergio Ramoshoz passzolt, a tizenhatos előterében helyezkedő védő pedig jól indította Di Maríát, és az argentin szélső beadása után honfitársának csak az üres kapuba kellett belsőznie. 4–0

A 60. percben tovább nőtt a hazaiak előnye: Ronaldo cselezgetett a tizenhatos vonalánál, mellette pedig Marcelo várta a labdát, és a menteni igyekvő Zé Castro a saját kapujába lőtte a labdát. 5–0

A 72. percben Ronaldo megszerezhette volna a második gólját, de az üres kapu mellé emelt.

Hat perccel később aztán a Depor szépített: Adrián bal oldali beadása után Juan Rodríguez fejelt Casillas kapujának a bal oldalába, miután a hazai védők kissé elaludtak. 5–1

A kiütéses győzelmet végül Ronaldo foglalta keretbe, aki a 89. percben beállította a végeredményt. 6–1

REAL MADRID–DEPORTIVO 6–1