Universiade: Tajvan legyőzése után csoportelsők a női röpisek

2019.07.07. 17:19
A magyar csapat csoportelsőként jutott tovább (Fotó: hunvolley.hu)
Harmadik mérkőzését Tajvan ellen játszotta női válogatottunk a nápolyi universiadén. A mieink számára a továbbjutáshoz és a csoportgyőzelemhez két szett megnyerése kellett, de ezt túlteljesítette a csapat, és ezt a meccset is megnyerte 3:1-re.

UNIVERSIADE
Női röplabda, csoportkör, 3. forduló
MAGYARORSZÁG–TAJVAN 3:1 (15, –16, 19, 21)
MAGYARORSZÁG:
Németh A. 35, Kiss G. 4, Gyimes 9, Bleicher 7, Villám L. 9, Zólyomi 2. Csere: Tóth F. (liberó), Riczkó, Vezsenyi, Cicic. Szövetségi edző: Leiszt Máté
Az eredmény alakulása: I. játszma: 1:3, 3:4, 5:7, 12:8, 15:10, 18:11, 19:15, 24:15. II. játszma: 3:0, 4:3, 7:4, 7:8, 10:10, 12:17, 14:18, 15:24. III. játszma: 0:4, 4:5, 8:6, 9:10, 15:11, 16:14, 20:16, 24:19. IV. játszma: 3:6, 8:8, 11:9, 13:13, 17:14, 20:15, 22:20, 24:21
Leiszt Máté:
– Nagyon nehéz, kellemetlen és szívós ellenfél volt a tajvani csapat, amelyet csapatként küzdve sikerült legyőznünk. Külön szeretném kiemelni a szakmai stábot és azokat a játékosokat is, akik végigcsinálták velünk a felkészülést, de most nem lehetnek itt. Nélkülük nem sikerülhetett volna ez a fantasztikus siker.

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 8 pont (9:3 szettarány), 2. Csehország 6 (8:6), 3. Tajvan 4 (6:7), 4. Argentína 0 (2:9)

Mivel szombaton a csehek 3:2-re legyőzték Tajvant, így továbbra sem dőlt el a továbbjutás sorsa, igaz a mieinknek mindössze két játszma megnyerése kellett ehhez, de ez már egyben a csoportgyőzelmet is jelentette volna a számukra.

A meccs elején kissé nehezen indult be a gépezet, de 5:7 után 7:1-es sorozatot produkáltak a mieink és innentől kezdve már kézben tartották a játszmát és meg is nyerték magabiztosan 25:15-re.

A második szett éppen fordítva indult: ott mi vezettünk az elején, de aztán fordult a kocka és 10:10 után hirtelen öt ponttal elmentek az ázsiaiak és ezt a szettet ők nyerték nagy különbséggel 25:16-ra.

Ráadásul a harmadik felvonás is négy tajvani ponttal kezdődött, de szerencsére sikerült gyorsan visszajönni a szettbe, sőt a vezetést is átvették a mieink. Ezt követően fokozatosan el is húztak és végül öt szettlabdájuk volt, amiből már az elsőt kihasználták (25:19). Ez egyben azt is jelentette, hogy a mieink a végeredménytől függetlenül biztosan csoportgyőztesek.

A meccsnek azonban még nem volt vége és a tajvaniak alaposan belekezdtek a negyedik felvonásba: villámgyorsan 6:3-ra vezettek, de 8-nál már egyenlő volt az állás. 9:9 után a vezetést is sikerült átvenni, és ezt követően már nem engedték át ezt az ellenfélnek. A végén három meccslabdája is volt a mieinknek és már az elsővel feltették az i-re a pontot (25:21).

Folytatás Kanada ellen, kedd este 20 órakor, ahol a tét már a négy közé kerülés lesz.