Röplabda: magabiztos idegenbeli BRSE-siker a CEV-kupában

2017.12.12. 18:28
Remekül sikerült a magyar bajnok Linamar-BRSE számára a rajt a női röplabda CEV-kupában: 3:1-es győzelmet aratott az izraeli Maccabi Haifa otthonában. A Nyíregyháza hazai pályán simán, 3:0-ra kikapott a belga Beverentől.

A magyar csapat jól kezdte a találkozót, s ha szoros játszmában is, de megszerezte a vezetést. A második szettben aztán négypontos mínuszból fordított, de végül három játszmalabdát is eltékozolt, így egyenlítettek a hazaiak. Ezután viszont beindult a gépezet: a tízből sem engedték ki ellenfelüket a csabai lányok, a negyedik szettben pedig hétpontos hátrányt ledolgozva szerezték meg a győzelmet, s ezzel fél lábbal már a következő körben érezhetik magukat.

NŐI RÖPLABDA CEV-KUPA, 1. FORDULÓ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
Maccabi Haifa (izraeli)–Linamar-BRSE 1:3 (–22, 25, –9, –21)
Haifa, 500 néző. V: Akhundov (azeri), Anderson (orosz).
Maccabi: Klimanova 7, Stein 1, Tom 14, Barabanscsikova 8, Nazarova 18, Vitalia 9. Csere: Zilberman (liberó), Guy. Vezetőedző: Jekatyerina Podalinszki.
Békéscsaba: Mlinar 11, Dobi 12, Koseková 3, Ivanovics 22, Bodnár 6, Fresco 23. Csere: Molcsányi (liberó), Petrenkó, Szpin, Pekárik 2. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:5, 6:8, 9:13, 14:13, 15:16, 21:19, 22:24. II. játszma: 4:0, 8:6, 13:12, 16:14, 19:19, 20:21, 22:24. III. játszma: 0:5, 1:8, 3:17, 8:18, 8:24. IV. játszma: 4:4, 8:4, 13:9, 16:9, 16:15, 18:19, 19:23, 21:24.

Alberto Salomoni:
– Úgy gondolom, hogy csapatom most választ adott az UTE elleni vereségünk után egyébként joggal érkező kritikákra. Bár az UTE jól játszott, nem szabad elfelejteni, hogy mi akkor már – súlyzós edzésekkel – a mostani mérkőzésre készültünk. Ezúttal jó teljesítményt nyújtottunk, néha könnyen vezettünk, néha pedig keményen harcoltunk, de megérdemeltük a győzelmet. A siker kulcsa az volt, hogy bíztunk az elvégzett munkában.

Fatum-Nyíregyháza–Asterix Avo Beveren (belga) 0:3 (–18, –18, –18)
Nyíregyháza, 1000 néző. V: Taran (román), Fortu (moldolvai)
Nyíregyháza: G. Francesco 1, Matics 3, Kalotai 4, Valdez 14, J. Fernandez 8, Kalicsanin 4. Csere: Tóth F. (liberó), Villám L. Vezetőedző: Horváth András.
Beveren: Biebauw 5, Van Gestel 15, Lemmens 12, Van Avermaet 7, Guilliams 11, Janssens 17. Csere: D'Hondt (liberó), Devos. Vezetőedző: Gert van de Broek
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:0, 3:5, 6:6, 8:10, 13:13, 14:16, 17:20, 18:23. II. játszma: 2:6, 3:8, 10:11, 12:16, 15:18, 16:21. III. játszma: 3:2, 6:4, 7:8, 10:13, 11:16, 13:19, 15:22, 17:24.

Horváth András:
– Akadtak olyan szakaszai a mérkőzésnek, amikor versenyben voltunk a belga csapattal, ami pozitívum, és örülök neki. A játékelemekkel és a koncentrációs-mentális tényezőkkel foglalkoznunk kell, de pozitív, hogy küzdöttünk, harcoltunk, egy pillanatra sem adtuk fel, voltak direkt pontjaink, blokkpontjaink, és a lányok élvezték a játékot, felszabadultan röplabdáztak, hajtottak egymásért.
Gert Vande Broek: – Jól szerváltunk, nagy nyomás alá helyeztük az ellenfelet, mivel tudtuk, hogy támadásban sok variációjuk van, így szerettük volna ezeknek elejét venni. Igyekeztünk destabilizálni a fogadásukat, azt hiszem, elsősorban ennek is köszönhető a győzelem. Legutóbb kikaptunk a belga bajnokságban, és vereség után mindig nehéz játszani, ezért nagyon jól jött ez a siker.