Röplabda: harmadszor is nyert – döntős a Pénzügyőr

2019.04.10. 23:07
A férfi röplabdabajnokság elődöntőjének harmadik mérkőzését is megnyerte a Pénzügyőr a kupagyőztes Kecskemét ellen, így elsőként jutott így a férfi bajnokság döntőjébe. Az NB I elődöntőjében a MÁV Előre a SZESE-Győrt, a Sümeg pedig a PTE-PEAC-ot győzte le ugyancsak 3–0-ra.
FÉRFI RÖPLABDA EXTRALIGA ELŐDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS:

LV SPORT PÉNZÜGYŐR SE–HÉP-KECSKEMÉTI RC 3:1 (–20, 23, 22, 23)
Kőér utca, 150 néző. V: Ujházi, Kiss Z.
PÉNZÜGYŐR: Kiss D. 14, Flachner D. 8, Kovács Z. 7, Vitjuk 21, Rása 8, Magyar B. 3. Csere: Bán (liberó), Szalai 7, Bokor. Vezetőedző: Jókay Zoltán.
KECSKEMÉT: Deliu 3, Krupánszki 17, Szabó M. 12, Pesti 12, Sánchez 14, Gacs 4. Csere: Deák (liberó), Török Sz., Gönczi. Vezetőedző: Dávid Zoltán.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:4, 8:8, 10:9, 14:12, 14:17, 18:18, 19:21, 20:24. II. játszma: 3:0, 7:6, 14:11, 19:18, 22:20, 24:22. III. játszma: 4:2, 4:5, 7:6, 10:8, 11:11, 14:12, 15:18, 21:20, 24:22. IV. játszma: 4:6, 7:8, 9:12, 13:12, 14:15, 19:16, 20:20, 23:23
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Pénzügyőr javára.
Jókay Zoltán:
– Három... Örülünk nagyon, mert óriási párharc volt. Ma a küzdelem dominált, de ebben is felül tudtunk kerekedni, és ez nagyon pozitív dolog.
Dávid Zoltán: – Elődöntőhöz méltó és színvonalú meccs volt, gratulálok a Pénzügyőrnek, megérdemelte a döntőbe jutást. Mi is nagyot küzdöttük, ám amíg ennyi buta hibát vétünk, addig nem érdemeljük meg, hogy döntőbe jussunk. De azért az sem ártana, ha egy ilyen színvonalú meccsre hasonlóan magas kvalitású játékvezetőket küldenének.

NB I:
MÁV Előre SC–SZESE Győr 3:0 (14, 13, 10)
Székesfehérvár, 200 néző. V: Szarka, Tillmann.
MÁV: Stefanovics 6, Náhol 1, Kaposi 12, Kholman 6, Salazar 13, Németh Zs. 9. Csere: Takács M. (liberó), Szőke 1, Damsits, Sziládi 1. Vezetőedző: Németh Ödön.
SZESE: Puspán, Horváth B. 2, Leiner 1, Szántosi 9, Falvay 1, Flachner K. 4. Csere: Bicskó (liberó), Mészáros Á., Apáti, Bíró B. 1. Vezetőedző: Fehér Tibor.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:10, 21:13. II. játszma: 8:7, 16:9, 21:10. III. játszma: 8:5, 16:7, 21:9.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a MÁV Előre javára.
Németh Ödön: – Időnként szépen játszottunk ma és esélyeshez méltón továbbjutottunk. Elégedett vagyok, hogy megnyertük az NB I Ligát. Most készülünk a következő párharcra, amely az Extraliga hatodik helyezettje ellen lesz. Gratulálok a fiúknak, a Győrnek pedig további sok sikert kívánok!
Fehér Tibor: – Gratulálok a Fehérvárnak a mai teljesítményéhez és további sok sikert kívánok a bajnokságban! Sajnos betegségek és sérülések miatt tartalékosan érkeztünk, ma ennyi telt tőlünk. Várjuk a folytatást.

Sümegi RE–Pécsi TE-PEAC 3:0 (14, 17, 14)
Sümeg, 50 néző. V: Nagy L., Horváth Z.
SÜMEG: Török R. 3, Kunnert 12, Sow 9, Erki 11, Németh Z. 9, Tigyi 7. Csere: Nagy P. (liberó), Péter 3, Óhidi. Vezetőedző: Tamás Zoltán.
PÉCS: Fodor 3, Baji, Merkel 7, Szabó G. 7, Soós, Dolgos 4. Csere: Kaszás (liberó), Portik 3. Vezetőedző: Storcz Tamás.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3–0 a Sümeg javára.