Női röplabda NB I: óriási csatában győzött a Budaörs

MTI MTIMTI MTI
2017.11.25. 20:55
A Budaörs kétszettes hátrányból győzött 3:2-re a Haladás vendégeként a női röplabda NB I szombati játéknapján, így a szombathelyiek továbbra is nyeretlenek.

NŐI RÖPLABDA NB I
A-CSOPORT
A-CSOPORT

Haladás Szombathely–Budaörsi DSE 2:3 (12, 26, –24, –18, –16)
Szombathely, 200
néző. V: Horváth M., Mezőffy.
Haladás: Kinser 15, Zubor 10, Bokor 11, Paradzik 22, Bagyinka 4, Klaman 11. Csere: Reljic (liberó), Zoltán, Fazekas Sz., Horváth D. Dancsecs. Vezetőedző: Dr. Mucsi Péter.
Budaörs: Vezsenyi 18, Radomszki 11, Szabó L. 4, Kilyénfalvi 11, Tóth E. 21, Ostorházy 5. Csere: Szabó D. (liberó), Juraszik, Szabó K. Vezetőedző: Bagics Bence.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:11, 21:11. II. játszma: 8:6, 16:14, 21:18. III. játszma: 8:6, 16:12, 18:21. IV. játszma: 6:8, 12:16, 16:21. V. játszma: 4:5, 8:10, 11:12.
Dr. Mucsi Péter: – A mai mérkőzés végeredményét nagyban befolyásolta, hogy nyolc nap alatt ez már a negyedik meccsünk volt. Ahogy haladt a mérkőzés, úgy fáradtak el egyre inkább a játékosaim, a szívük ugyan még vitte őket előre, de így most csak ennyire futotta.
Bagics Bence: – A második szettre meg is érkeztünk a mérkőzésre, onnantól fokozatosan javult a játékunk, ami a negyedik szettre csúcsosodott ki. Az ötödikben aztán a lélektani fölény billentette a javunkra a mérleg nyelvét. Örülök, hogy a csapat mentálisan végig bírta a találkozót, és a sírból visszahozva megnyerte a mérkőzést.

UTE–Penta Gödöllői RC 3:0 (20, 20, 16)
Budapest, Megyeri út, 250
néző. V: Csizmarik, Bodrogi.
UTE: Bleicher R. 4, Szűcs K. 14, Nagy V. 9, Dégi 1, Császár 5, Bezsandolszka 6. Csere: Kötél D. (liberó), Ancsin 3, Hiruela 12. Vezetőedző: Horatio Bastit.
GRC: Nagy K. 2, Lutter E. 9, Széles 8, Lakatos 8, Horváth P. 6, Hackl 5. Csere: Kovács A., Nagy Zs. (liberó), Halla G., Körtvélyessy 1, Tettamanti. Vezetőedző: Grózer György.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 10:11, 11:15, 13:16, 21:17, 24:19. II. játszma: 6:8, 9:12, 11:15, 13:16, 21:17, 24:19. III. játszma: 6:8, 10:11, 20:11, 21:16.
Horatio Bastit: – Nagyon fontos volt ez a meccs számunkra. Mérkőzés közben tovább nőtt a sérültek száma, de a lányok ma teljes szívüket beleadták, és ez győzelmet eredményezett. Külön kiemelném, hogy remekül szerváltunk, az egész meccsen mindössze két rontott szervánk volt.
Grózer György: – Úgy nem lehet mérkőzést nyerni, hogy a kulcspozíciókban lévő játékosok nem tudják hozni magukat. Ma sajnos rengeteget hibáztunk a nyitásfogadásban és a támadások befejezésénél is.

B-CSOPORT

MTK Budapest–TFSE 3:0 (22, 18, 21)
Budapest, Szamos utca, 100 néző. V.: Éri, Mezei.
MTK: Kötél Zs., Godó, Kis R., Horváth Z., Takács B., Chatziefstratiaodu. Csere: Szalai A., Hajek-Nagy F, (liberó), Nyuka, Lesi, Szabó Á. Vezetőedző: Tóth Gábor.
TFSE: Zgyerka-Édes, Imreh, Villám Cs., Verebes, Balabás, Németh J. Csere: Horváth R., Dobrovits (liberók), Poór A., Csengeri, Németh N. Vezetőedző: Molnár István.
Tóth Gábor: – Szokásosan nehéz meccs volt, de túl vagyunk rajta és nyertük, ez a lényeg. Készülünk a következő találkozónkra, ami a Nyíregyháza ellen lesz.
Molnár István: – Jól sikerült a felkészülés a mérkőzésre, jól dolgoztak a lányok a héten, de sajnos mindegyik játszmában volt egy-két olyan fegyelmezetlen megmozdulás, ami miatt alulmaradtunk. Ettől függetlenül nem vagyok teljes mértékig elégedetlen, mert látszik, hogy közeledünk a céljaink elérése felé.

Palota RSC–1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 0:3 (-13, -12, -19)
Budapest, Sződliget utca, 50 néző. V.: Pőcze, Szarka.
Palota: Bodnár, Bánlaki 2, Lászlop 8, Király 9, Mester 5, Várhegyi 4. Csere: Hadnagy R. (liberó). Vezetőedző: Glózik János.
Kaposvár: Fábián 2, Araujo 9, Sitkey 5, Háfra 9, Iricsanyin 10, Leidgeb 12. Csere: Csitári, Mészáros Zs. (liberók), Kanizsai 4, Kocsi 1, Harmath 4. Vezetőedző: Zarka Péter.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 7:16, 11:21. II. játszma: 2:8, 6:16, 10:21. III. játszma: 8:7, 14:16, 15:21.
Glózik János: – A harmadik játszmában sikerült csak megnehezítenünk jó erőkből álló ellenfelünk dolgát.
Zarka Péter: – Újabb fontos mérkőzést nyertünk meg idegenben. Haladunk a céljaink elérése felé.