Női röplabda KEL: sima győzelmet aratott a Békéscsaba

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.01.04. 20:03
A címvédő Békéscsaba sima, 3:0-s győzelmet aratott a szlovák Slávia Bratislava felett a női röplabda Közép-európai Liga csütörtöki játéknapján.

A magyar bajnokcsapatból – amely rendezőként már biztosan résztvevője a március közepi négyes döntőnek – a montenegrói Kszenija Ivanovics volt a legeredményesebb, aki 12 pontot szerzett.

A Békéscsabának két vereség mellett ez volt az ötödik győzelme a sorozatban.

NŐI RÖPLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RSE–SLÁVIA BRATISLAVA (szlovák) 3:0 (19, 14, 14)
Békéscsaba, 1500
néző. Vezette: Milinovic, Muha (horvátok)
BÉKÉSCSABA: Mlinar 9, DOBI 11, Koseková 2, IVANOVICS 12, PEKÁRIK 8, Fresco 10. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Ludmán 1. Edző: Alberto Salomoni
SLÁVIA BRATISLAVA: Widerman 3, Sunderliková 6, Sepelová 4, Szabóová 4, Töröková 2, FRICOVÁ 7. Csere: Herdová 3, Kvasnová. Edző: Michal Matusov
Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:2, 4:6, 6:9, 9:12, 15:12, 18:13, 21:19. 2. szett: 5:0, 7:4, 13:6, 21:10. 3. szett: 3:0, 7:2, 8:5, 13:5, 16:9, 20:10,
Alberto Salomoni:
– December 22-e óta nem játszottunk mérkőzést, ezért kicsit aggódtam, fel tudjuk-e venni a ritmust. Az első szett első felét leszámítva jó és pozitív választ adott a csapat, végül könnyen hoztuk a meccset, bár a Slávia a kupasorozatban mutatottnál jobb csapatnak tűnik.
Michal Matusov: – Erős csapat ellen játszottunk, amely keveset hibázott. Nem úgy, mint mi, nekünk gyengék voltak a támadásaink. A békéscsabai térfélre átjuttatott labdák nagyon gyorsan visszajöttek.