Női röplabda: idegenben szerzett előnyt a Jászberény

2018.03.21. 21:02
Idegenben szerzett előnyt a női röplabda Extraliga negyeddöntőjében a Jászberény. Deme Gábor tanítványai az alapszakasz meglepetéscsapata, az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem otthonában léptek pályára, és fordulatos, látványos küzdelem végén kerekedtek felül 3:2 arányban.

A népes szurkolótábor előtt a hazaiak a második és a harmadik játszmát nyerték meg, a folytatásban aztán a jobb erőket felvonultató vendégek irányították a játékot. A kaposváriak kulcsjátékosa, a szerb Iricsanin 25 pontig jutott, centerposzton pedig a 17 pontos Leidgeb jeleskedett. A túloldalon hozták magukat az alapemberek, a legfontosabb pillanatokban mindig a helyén volt a szívük és a kezük. Az egyik fél második sikeréig tartó párharc szombaton 19 órakor Jászberényben folytatódik.

NŐI RÖPLABDA, EXTRALIGA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Kaposvár, 450 néző. Vezette: Mezőffy, Horváth M.
1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem–Jászberény 3:2
(-22, 20, 24, -21, -12)
KAPOSVÁR: Fábián 4, IRICSANIN 25, Sitkey 4, Horváth A. 13, Araujo 13, LEIDGEB 17.
Csere: Csitári (liberó), Harmath 4, Szivós, Kanizsai.
Edző: Zarka Péter
JÁSZBERÉNY: Adamenya 9, MIKLAI 14, IVONKINA 19, Bleicher N. 11, GENESIS 16, PINTÉR A. 17.
Csere: Lékó, Turi (liberók), Bertók 2, Borsos.
Edző: Deme Gábor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:8, 16:15, 19:21. 2. játszma: 8:7, 16:10, 21:15. 3. játszma: 8:4, 16:15, 18:21. 4. játszma: 4:8, 15:16, 19:21. 5. játszma: 4:5, 7:10, 8:12.
Zarka Péter:
– A lányok mindent megtettek egy jobb erőkből álló csapat ellen. Ebből a meccsből is tanulnunk kell.
Deme Gábor: – Gratulálok a Kaposvárnak, jó mérkőzésen sikerült előnyt szereznünk.