Női röplabda: győzött az Újpest és a Békéscsaba

2018.10.19. 21:21
A címvédő Békéscsaba 3:1-re nyert Jászberényben, míg az Újpest szettet sem vesztett a vendég Haladás ellen a női röplabda Extraliga pénteki játéknapján.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
UTE–Haladás Szombathely 3:0 (13, 17, 21)
Budapest, Tungsram-csarnok, 200 néző. V: Kiss Z., Bátkai-Katona.
UTE: Szűcs 11, Paradzik 5, Bleicher R. 4, Valdez 15, Nagy V. 4, Crittenden 10. Csere: Hangodyné Lakatos (liberó), Kiss A. 2. Vezetőedző: Kántor Sándor.
HALADÁS: Kolada 3, Kalman, Kinser 2, Takács B. 10, Wallner 8, Aszcserics 2. Csere: Lojen (liberó), Dobó, Csóka, Reljics 3, Huff 2, Bokor. Vezetőedző: Bedőcs Gergely.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 16:10, 21:13. II. játszma: 8:7, 16:9, 21:14. III. játszma: 1:4, 10:7, 14:13, 21:18, 24:21.
Kántor Sándor:
– Ha egy csapattal kétszer egymás után játszunk, akkor elkerülhetetlen, hogy kissé alulmotiválttá válnak a játékosok, de ezt most egész jól át tudtuk hidalni. Nem volt tökéletes a játékunk, de annak örülök, hogy egy utánpótláskorú játékos megint játéklehetőséget kapott és élni is tudott vele.
Bedőcs Gergely: – A múltkori meccshez képest most a harmadik játszmában voltunk partiban az Újpesttel. Megint egy új felállásban játszottunk, de a saját csapatomtól idegenben is bátrabb nyitásokat várnék. Gratulálok az Újpestnek!

Jászberény VT–Swietelsky-Békéscsabai RSE 1:3 (21, –15, –17, –15)
Jászberény, 500 néző. V: Tillmann, dr. Árpás
JÁSZBERÉNY: Petrenkó 2, Cveticsanyin 14, Devaney 7, Petőváry 6, Jakovcsuk 10, Pintér 12. Csere: Lékó (liberó), Maliseva, Faragó F., Riczkó. Vezetőedző: Deme Gábor.
BÉKÉSCSABA: Tálas 2, Glemboczki 14, Bodnár 10, Perovics 16, Mlinar 19, Medics 6.Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Szedmák. Vezetőedző: Kormos Mihály.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:3, 6:3, 8:6, 11:7, 14:9, 15:14, 19:17. II. játszma: 2:3, 5:6, 9:8, 10:13, 12:16, 15:22. III. játszma: 3:4, 4:8, 8:12, 10:15, 12:18, 13:22, 17:23. IV. játszma: 2:3, 4:8, 8:12, 10:15, 10:20, 12:23
Deme Gábor:
– Egy szetten keresztül tudunk összpontosítani és a második játszmában, amikor a ki-ki pontokért mentünk, rengeteget hibáztunk. A harmadik és negyedik játszma értékelhetetlen számomra, mert sem nyitás, sem nyitásfogadás nem volt nálunk, így pedig egy gyengébb játékerejű csapatot sem tudunk legyőzni. Nagyon fontos lenne, hogy az első szettben bemutatott játékunkat két-három szetten keresztül is fenn tudjuk tartani, mert másképp nagyon nehéz dolgunk lesz.
Kormos Mihály: – A második szett közepétől tudtunk olyan játékot produkálni, mint amilyet valójában tudunk, illetve azokat a taktikai elemeket, amiket megbeszéltünk, ekkortól tudtuk tökéletesen betartani. Az elején kicsit fegyelmezetlenek voltunk és hagytuk a berényi támadókat azokon a helyeken, azokban az irányokban támadni, amit nem lett volna szabad. Ahogy a hibák számát lecsökkentettük, egyértelművé vált a mérkőzés.