Női röplabda: simán nyert a kupagyőztes Nyíregyháza

MTI MTIMTI MTI
2018.03.23. 21:50
A Magyar Kupa-címvédő Nyíregyháza csapata házigazdaként 3:0-ra legyőzte a Vasast a női röplabda Extraliga rájátszásában.

A párharc az egyik csapat második győzelméig tart, a második meccset hétfő este rendezik Óbudán.

A másik párosításban a Jászberény 1:0-ra vezet összesítésben a Kaposvár ellen. A címvédő Békéscsaba és az Újpest már elődöntős.

NŐI RÖPLABDA EXTRALIGA
AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

FATUM-NYÍREGYHÁZA–VASAS ÓBUDA 3:0 (22, 21, 15)
Nyíregyháza,
800 néző. V: Vári, Adler.
NYÍREGYHÁZA: G. Franchesco 3, MATICS 17, Kalotai, Valdez 7, Fernandez 7, KALICSANIN 9. Csere: TÓTH F. (liberó), Kotormán, VILLÁM 7. Edző: Hollósy László
VASAS: Durst 3, TÖRÖK K. 10, Bodovics 4, Simic 8, Kostelanská 7, Haneline 7. Csere: Juhár (liberó), Németh A. 1, Papp O., Capelli 2. Edző: Jókay Zoltán
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 6:3, 10:13, 17:15, 22:16, 22:21. 2. játszma: 5:12, 7:15, 19:17, 20:20, 23:21. 3. játszma: 8:4, 11:5, 19:10
Hollósy László:
– Azt kaptuk, amit vártunk, két szetten keresztül minden pontért meg kellett dolgoznunk. Ez csak egy lépés volt, már a következő meccsre figyelünk.
Jókay Zoltán: – Sajnos, fejben nem voltunk elég „kemények", pedig megvoltak a lehetőségeink.
Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–0

NŐI RÖPLABDA NB I

A Budaörs csapata hazai pályán szerzett előnyt a TFSE-vel szemben a női röplabda NB I-ben, az elődöntőbe jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

A párharc az egyik fél második sikeréig tart, a második meccset vasárnap este játsszák a fővárosban.

A másik ágon a Haladás 1–0-ra vezet összesítésben a Palotával szemben. Az alsóház két legjobbja osztályozót játszik az Extraliga utolsó két helyezettjével a feljutásért.

Budaörsi DSE–TFSE 3:0 (18, 18, 20)