Női röplabda Eb: a belgák óriási csatát nyertek meg

MTI, K. Zs.MTI, K. Zs.
2019.08.28. 21:44
A belga válogatott hatalmas csatában 3:2-re legyőzte a társházigazda lengyeleket a női röplabda Európa-bajnokság csoportkörének hatodik, szerdai játéknapján Lódzban.

A 138 percig tartó mérkőzésen a belga négyes ütő, Brit Herbots 33 pontot szerzett. Sikerükkel a belgák utolérték a tabellán a lengyeleket, és akár a csoport második helyén is végezhetnek.

Ugyanebben a csoportban hasonlóan nagy csatát nyert meg Szlovénia, amely kétszer is szetthátrányban volt Ukrajnával szemben, mégis győzni tudott, és ezzel biztossá tette a továbbjutását.

A csoportokból az első négy helyezett jut a nyolcaddöntőbe, a csapatok között először a győzelmek száma rangsorol, azok egyenlősége esetén a szerzett pontok száma dönt.

Már csak két hely kiadó a legjobb 16 között, az egyikért éppen a mieink harcolnak a lépéselőnyben lévő Romániával.

NŐI RÖPLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
CSOPORTKÖR

A-CSOPORT, ANKARA
Szerbia–Görögország 3:0
(21, 17, 21)
Törökország–Franciaország 3:0 (19, 19, 16)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Szerbia 4 győzelem/0 vereség (12 pont), 2. (és továbbjutott) Törökország 4/0 (11 pont), 3. (és továbbjutott) Görögország 2/3, 4. Bulgária 1/3 (4 pont, 7-9), 5. Finnország 1/3 (4 pont, 6-10), 6. Franciaország 1/4 (2 pont)

B-CSOPORT, LÓDZ
Belgium–Lengyelország 3:2
(–20, 25, –20, 21, 15)
Szlovénia–Ukrajna 3:2 (–22, 21, –18, 21, 8)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Olaszország 4/0 (12 pont), 2. (és továbbjutott) Belgium 4/1 (11 pont), 3. (és továbbjutott) Lengyelország 3/1 (10 pont), 4. (és továbbjutott) Szlovénia 2/3 (5 pont), 5. Ukrajna 0/4 (1 pont) , 6. Portugália 0/4 (0 pont)

C-CSOPORT, BUDAPEST
Magyarország–Horvátország 0:3
(–20, –23, –33)
Azerbajdzsán–Észtország 3:2 (20, –18, 22, –22, 11)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Hollandia 4 győzelem/0 vereség (12 pont), 2. (és továbbjutott) Horvátország 3/2 (10 pont), 3. (és továbbjutott) Azerbajdzsán 3/1 (7 pont), 4. Románia 2/2 (6 pont), 5. Magyarország 1/3 (3 pont), 6. Észtország 0/5 (1 pont)

D-CSOPORT, POZSONY
Oroszország–Spanyolország 3:0
(15, 19, 22)
Németország–Fehéroroszország 3:0 (10, 15, 15)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Németország 5 győzelem/0 vereség (14 pont), 2. (és továbbjutott) Oroszország 3/1 (10 pont), 3. (és továbbjutott) Szlovákia 3/1 (8 pont), 4. (és továbbjutott) Spanyolország 2/3 (5 pont), 5. Fehéroroszország 0/4 (1 pont), 6. Svájc 0/4 (1 pont)