Női röplabda: döntő szettben kapott ki Splitben a válogatott

2018.06.02. 19:55
Kikapott Horvátországban, de így is a csoportelsőségért játszik szerdán a magyar női röplabda-válogatott. Csapatunk a döntő szettben maradt alul Splitben.

Alaposan megkeverte a kártyát Jan De Brandt, a magyar női röplabda-válogatott belga szövetségi kapitánya. Ugyan a bokasérülése után visszatérő Tálas Zsuzsanna még nem került be a keretbe, azonban a kezdőcsapatból kimaradt az eddig legeredményesebb Szakmáry Gréta, valamint a fiatal tehetségek közül az eddig remeklő Szedmák Réka, Németh Anett és Pekárik Eszter is. Ott volt viszont az eddig kevesebb lehetőséget kapó Szűcs Kinga és Villám Lilla.

Ez azonban egy pillanatig sem látszott meg az együttes teljesítményén az első játszmában, hiszen villámgyorsan meglépett az elején hét ponttal. A szett közepén a horvátok egy pontra fel tudtak zárkózni, de ezt követően a mieink megint visszavették az irányítást. 21:18-as magyar vezetésnél némi közjáték zavarta meg a mérkőzést: a magyarok kettős cseréjénél megzavarodott a rendszer, s ezután több mint negyedórát állt a játék, mire sikerült újra helyrehozni. Ez sem zavarta meg azonban a mieinket, akik megnyerték az így több mint negyven perces szettet.

Ezután a horvátok talpra álltak, és egy szoros játszmában előbb egyenlítettek, majd egy nagyon simában fordítottak is (13:13 után mindössze egy pontot tudott szerezni válogatottunk), azonban a negyedik felvonás ismét a vendégeké volt – Szedmák és a feladó Bagyinka Fanni került ekkor a kezdőbe –, olyan fölénnyel, hogy a végén tíz szettlabdájuk is adódott, viszont csak az ötödiket használták ki.

Ez sajnos rányomta a bélyegét a döntő szettre, mert ott hét pontot szereztek a hazaiak, mire a mieink az elsőt, ez pedig behozhatatlan hátránynak bizonyult. Persze ez a vereség és a kísérletezés is bőven belefér, hiszen Budapesten rendezik majd az Európa-liga négyes döntőjét, így házigazdaként csapatunk – függetlenül a csoportban elért eredménytől – biztosan ott lesz az elődöntőben. Ráadásul az utolsó, hazai meccsen, Finnország ellen így is a csoportelsőségért játszik majd Magyarország szerdán, Érden.

NŐI RÖPLABDA EURÓPA-LIGA, 5. FORDULÓ
HORVÁTORSZÁG– MAGYARORSZÁG 3:2 (–23, 23, 14, –19, 9)
Split, 300 néző. V: Medvid (ukrán), Bardic (horvát).
HORVÁTORSZÁG: Brcic 1, JERKOV 15, Samadan 9, FABRIS 31, Kulic 1, Prokopic. Csere: Bozicevic (liberó), Dumancic 7, VUKIC 11, Jaksetic 3. Szövetségi kapitány: Igor Lovrinov.
MAGYARORSZÁG: Szűcs 6, Pintér 8, Bleicher 4, SÁNDOR 24, Nagy E. 6, Villám 10. Csere: Molcsányi, Lékó (liberók), Bagyinka, Szedmák 10, Szakmáry. Szövetségi kapitány: Jan De Brandt.
Az eredmény alakulása: I. játszma: 1:4, 4:11, 7:12, 13:14, 14:18, 18:21, 21:24. II. játszma: 3:2, 4:6, 11:10, 14:16, 18:16, 20:21, 22:19, 23:23. III. játszma: 8:6, 12:10, 13:13, 21:13, 24:14. IV. játszma: 1:6, 7:13, 9:6, 13:6, 19:10, 24:14. V. játszma: 7:0, 8:2, 11:6, 14:8.

Jan De Brandt
: – Az eredmény nem meglepő, sok cserével játszottunk a fáradtság és a játékidő egységes elosztása miatt. Azonban jó meccs volt, az első és a negyedik szett kiválóan sikerült, ültek a szerváink, valamint a másodikban is nyílt esélyünk, hogy behúzzuk, úgyhogy három jó játszmát láttam a lányoktól. Fabrisra ma nem volt ellenszerünk, fantasztikus játékosról van szó, akinek ma jó napja is volt. Kezd körvonalazódni, kikre lehet számítani a továbbiakban, de a hiányosságaink is, mint például a második vonal, ahonnan egyelőre nem tudunk támadni, ezen mindenképp javítani kell.