Női röplabda: beázott a gödöllői csarnok, rangadót nyert a bajnok

2018.02.02. 21:21
Rangadót nyert a címvédő a női röplabda Extraligában, a Békéscsaba Nyíregyházán győzött izgalmas mérkőzésen 3:2-re. A Török Ignác Gimnázium tornatermének beázása miatt elmaradt Gödöllő–MTK összecsapás.

Kár, hogy nem lehetett két győztest hirdetni a női csúcsrangadón, mert a Fatum-Nyíregyháza éppúgy megérdemelte volna a sikert, mint a bajnoki címvédő Linamar-Békéscsabai RSE. A vendégeket két sérülés is sújtotta, Kszenija Ivanovicsnak az első szettben a bokája, Szpin Renátának a negyedik játékrészben a könyöke fordult ki.

A nyíregyháziak a második felvonásban három szettlabdát hárítottak, majd egyenlítettek, így nyílt maradt a meccs. A végén két meccslabdáról jöttek vissza a fokozatosan feljavuló Nelmaire Váldez bombáival, de lelkes és egységes csapatmunkájukat a vendégeknél Lucija Mlinar és Lucia Fresco egyéni teljesítménye ellensúlyozni tudta, és előbbi megmozdulásával értékesítette a harmadik győzelmi esélyt.

A csabaiak úgy örültek a sikernek, mintha az elmúlt 102 bajnokijukból nem a százegyediket nyerték volna meg – jelezve, hogy nem kis tettet hajtottak végre fő riválisuk ellen.

RÖPLABDA
Női Extraliga
Fatum-Nyíregyháza–Linamar-BRSE 2:3
(–17, 27, 17, –19, –14)
Nyíregyháza, 800 néző. Vezette: Tillmann, Adler
NYÍREGYHÁZA: G. FRANCESCO 3, MATICS 14, KALOTAI 12, VILLÁM L. 10, VÁLDEZ 15, KALICSANIN 17. Csere: Tóth F. (liberó), Kotormán, Inneh-Varga 2. Edző: Horváth András
BÉKÉSCSABA: MLINAR 19, DOBI 16, KOSEKOVÁ 1, Ivanovics 2, Pekárik 11, FRESCO 27. Csere: MOLCSÁNYI R. (liberó), GLEMBOCZKI 7, Szpin, Petrenkó, Szedmák, BODNÁR D. 4. Edző: Alberto Salomoni
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 9:7, 11:13, 11:19, 14:22. 2. játszma: 11:5, 17:12, 18:16, 21:16, 22:21, 23:23, 24:25, 26:27. 3. játszma: 7:5, 14:11, 19:13, 23:16. 4. játszma: 4:6, 11:8, 11:12, 14:16, 16:22. 5. játszma: 5:2, 7:7, 9:8, 9:12, 12:14, 14:14
Horváth András:
– Nem kellett volna az ötödik játszmáig, a negyedikben eldönthettük volna a meccset. Olyan felállásban játszottunk, amiben idén még nem, ezért nehezen indult a mérkőzés számunkra. Fontos az egy pont, főleg a Békéscsaba ellen.
Alberto Salomoni: – Nagyon kemény meccs, bosszant, hogy két játékosunk megsérült, különösen Szpin Renátáé tűnik súlyosnak. Örülök a két pontnak, és annak, hogy a lányok hatalmasat küzdöttek.

Vasas Óbuda–UTE 0:3 (–18, –24, –18)
Folyondár utca, 300 néző. V: Horváth M., Szabó P.
VASAS: Török 9, Bodovics 2, SIMIC 14, Kostelanská 13, Haneline 7, Vietti 2. Csere: Juhár (liberó), Durst 1, Németh A., Papp O. Edző: Jókay Zoltán
UTE: SZŰCS K. 10, Cross 9, Bleicher R. 2, Da Silva 6, BEZSANDOLSZKA 11, Bosio 10. Csere: Kötél D. (liberó), Hiruela 7, Ancsin, Dégi. Edző: Horacio Bastit
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:2, 4:10, 14:18, 17:24. 2. játszma: 0:2, 5:4, 1:6, 18:13, 19:19, 22:23. 3. játszma: 2:3, 7:4, 11:12, 14:18, 16:23
Jókay Zoltán:
– Rossz felfogásban rosszul játszottunk, pont azt az oldalát nem támadtuk az UTE-nak, amelyen sebezhető lett volna…
Horacio Bastit: – Nagyon boldog vagyok, mert végig nagyon koncentráltan, lényegében tökéletesen játszottunk. Sosem egyszerű a Vasas ellen pályára lépni, mert nagyon erős csapat, de most sikerült fölé kerekednünk.

Női NB I
TFSE–Budaörs 0:3
(–20, –24, –16)
Budapest, Győri út, 100 néző. V: Szarka, Bibók.
TFSE: Kolada 2, Imreh 5, Villám Cs. 6, Balabás 3, Csengeri 5, Amaro 9. Csere: Canelle (liberó), Poór 1, Németh J., Zgyerka-Édes. Megbízott edző: Németh Lajos.
Budaörs: Szabó L. 3, Tóth E. 13, Ostorházi 5, Vezsenyi 17, Szabó D. 9, Szabó K. 6. Csere: Maurer (liberó), Kilyénfalvi, Juraszik 1, Szoboszlai. Vezetőedző: Bagics Bence.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 11:16, 13:21. II. játszma: 8:5, 14:16, 21:19. III. játszma: 4:8, 10:16, 12:21.

Bagics Bence (Budaörs):
– Kényszerű okok miatt az egyik liberónknak kellett szélső ütőt játszani, amit szerencsére jól kezelt a csapat. Felszabadultan, élvezhető játékot játszottunk. Amelyik szettben a nyitásunk a helyén volt, ott uraltuk a játszmát.

Palota–HUNGAST-Haladás Szombathely 0:3 (–19, –12, –17)
Budapest, Sződliget u., 50 néző. V: Suba, Gyulai.
Palota: Bodnár 3, Lászlop 6, Vígh 1, Bánlaki 6, Mester 9, Király D. 2. Csere: Gazsi, Vandlik (liberók), Pilissy 2, Gracza Sóti. Vezetőedző: Glózik János.
Haladás: Bagyinka 1, Reljics 3, Wruck 4, Kalman 12, Bokor 4, Paradzik 6. Csere: Fazekas (liberó), Runjic 11, Horváth D., Misinszki. Vezetőedző: dr. Mucsi Péter.

Glózik János:
– Szoros mérkőzésen kaptunk ki, ahol sok fiatal játékos kapott lehetőséget, amivel élni is tudtak.
Mucsi Péter: – Készültünk a Palota ellen is, nem vettük félvállról a meccset, de egyben a vasárnapi, Gödöllő elleni találkozóra is gyakoroltunk. Örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni és annak is, hogy a cserék után is zökkenőmentes maradt a játék. Még nem tudjuk, hogy Bagyinka Fanni sérülése mennyire súlyos.