Női röpi: a Vasas szerezte meg a bronzot a Magyar Kupában

R. E. B.R. E. B.
2018.03.18. 18:31
A Vasasé a bronz a Magyar Kupában (Fotók: Földi Imre)
Fordulatos, roppant izgalmas meccsen 3:2-re győzte le a Vasas Óbuda a Jászberényt a női Magyar Kupa Érden rendezett bronzmérkőzésén.

A Vasas a Nyíregyházától, a Jászberény pedig a Békéscsabától kapott ki a Magyar Kupa elődöntőjéből, így a két vesztes kezdte a programot az érdi végjátékban. A harmadik helyért rendezett meccs díjátadással indult, a Magyar Röplabda-szövetség kiemelkedően sikeres edzői pályafutásáért Abád József-emlékéremmel tüntette ki Jókay Zoltánt, a Vasas edzőjét.

Az első játszmában úgy látszott, a trénernek ez lesz legnagyobb örömre vasárnap, csapata ugyanis gyengén kezdte a mérkőzést. Jókay már 9:5-ös hátrányban ellőtte az első időkérését, ám 15:15-nél egyenlítettek a fővárosiak, sőt Török Kata ászával a vezetést is átvették. Úgy látszott, a Vasasé lesz a játszma, de 23:22-re fordított a Jászberény, majd Marija Ivonkina ászértékű szervájával meg is nyerte a szettet (25:23).

A második felvonásban aztán nagyot változott a játék képe, egyszer sem vezetett a Jászberény, sőt a Vasas-szurkolók 24:14-nél rászámolhattak az ellenfélre (amit lelkesen meg is tettek), míg csapatuk egyenlített (25:15). A Jászberény gyengébb nyitásfogadása és az ebből fakadóan kevésbé hatékony támadása a harmadik játszmában is megbosszulta magát, és persze ne feledkezzünk meg az egyre jobb Vasas-blokkokról és nyitásokról (25:18).

A negyedik szett a tétnek megfelelően hullámzó játékot hozott, vezetett a Berény, fordított a Vasas, egyenlített a Berény, előnybe került a Vasas. Bár a fővárosiaknak öt meccslabdája is volt, a Jászberény hősiesen hárította őket, sőt értékesítette az ötödik játszmalabdáját.

Az ötödik játszmáért vívott öldöklő csata kimerítette a Jászberényt, s bár tapadt az ellenfelére, újabb bravúrra nem volt képes, így a Vasasé lett a végjáték, így az előző évi ezüst helyett bronzérmet szerzett.

GRABOPLAST NŐI RÖPLABDA MAGYAR KUPA, ÉRD
A 3. HELYÉRT
VASAS ÓBUDA–JÁSZBERÉNY 3:2 (–23, 15, 18, –31, 12)
Érd, 1100
néző. V: Bodrogi, Jámbor
VASAS: Durst 4, Török 13, Bodovics 4, SIMIC 25, KOSTELANSKÁ 26, Haneline 9. Csere: Juhár, Kiss G. (liberók), Németh A. 1, Papp O. Edző: Jókay Zoltán
JÁSZBERÉNY: Miklai 16, IVONKINA 17, Borsos 2, Bleicher N. 10, Pintér 17, Adamenya 4. Csere: Lékő (liberó), Miranda 4, Bertók, Schmidt. Edző: Deme Gábor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:5, 5:9, 16:15, 21:19, 22:24. 2. játszma: 3:0, 10:9, 15:10, 20:13, 23:14. 3. játszma: 4:2, 11:4, 15:10, 22:12. 4. játszma: 2:0, 5:5, 6:7, 14:15, 18:15, 19:19, 24:22, 25:26, 28:28. 5. játszma: 2:1, 2:3, 8:4, 10:9
Jókay Zoltán:
– Jó kis meccset játszottunk, közönségszórakoztatót, mondjuk engem annyira nem szórakoztatott... A negyedik játszmában sajnos nem tudtuk befejezni a meccset, akkor is kockáztattunk, amikor a tutira kellett volna menni. Hála Istennek volt erőnk koncentráltan játszani, és megnyerni az ötödik szettet. Remélem, tudunk erre támaszkodni az előttünk álló feladatokban.
Deme Gábor: – Hektikus meccset vívtunk, a második-harmadik szettben szétesően játszottunk, ezzel megkönnyítettük a Vasas dolgát. Nagy erőket kellett mozgósítanunk a negyedik szettben, és fejben sajnos már nem bírtuk az ötödiket. Ütőerőben voltunk gyengébbek, az influenzás betegségből visszatérő Genesis Miranda ütőereje nagyon hiányzott.