Női röpi NB I: ismét kaposvári siker a rangadón

2019.01.13. 22:59
A női NB I csúcsrangadóján sem hibázott a listavezető: az 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem együttese 64 perces mérkőzésen, csaknem 500 néző előtt győzött 3:0 arányban a második helyen álló MTK ellen, a Városi Sportcsarnokban. A Budaörs 3:0-ra nyert Rákospalotán, a Balatonfüred pedig 3:1-re győzött a TFSE ellen.

Népes közönség előtt, esélyeshez méltóan kezdte a rangadót a kaposvári együttes, és a pontos játéknak meg is lett az eredménye: a Diamant mindössze 13 pontot engedélyezett ellenfelének. A térfélcsere után is a házigazda tartotta kézben az irányítást, a szurkolók sok szép labdamenet végén tapsolhattak somogyi pontnak. A listavezető a 25:18-ra megnyert második játszma után sem vett vissza a tempóból, ezekben a percekben viszont az MTK is felnőtt a feladathoz, így sokáig fej fej mellett haladtak a küzdő felek. A találkozó végére Miklai Zsanett nyitása tett pontot. A Kaposvár egymás után 14. mérkőzését is megnyerte az NB I-ben, így immár 8 pont az előnye a második helyezett MTK előtt.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem–MTK 3:0 (13, 18, 21)
Kaposvár, 500
néző. V: Bátkai-Katona, Tillmann
Kaposvár:
Császár 6, Vacsi 9, Cseszljar 2, Iricsanyin 18, Leidgeb 11, Miklai 16. Csere: Héri, Kanizsai (liberók). Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.
MTK:
Takács D. 16, Kis R. 4, Vezsenyi 10, Kiss G. 2, Borsos 5, Kotormán 2. Csere: Nagy F., Szalai (liberók), Lesi, Godó 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.
Az eredmény alakulása.
I. játszma: 8:6, 16:10, 21:12. II. játszma: 8:6, 16:14, 21:17. III. játszma: 8:3, 16:14, 21:18.
Szasa Nedeljkovics:
– Nagyon készültünk erre a mérkőzésre, magabiztosan játszottunk, pontos volt a fogadás és a nyitás. A blokkjátékkal még nem vagyok elégedett, de ebben javulni fogunk a folytatásban. Elbírtuk a mentális terhet is, örülünk a győzelemnek.
Tóth Gábor:
– Megilletődötten kezdtünk, soha nem egyszerű ebben a teremben játszani. Gratulálok a Kaposvárnak, kijött a két csapat közti különbség.

Bár a sereghajtó TFSE kezdte jobban a találkozót a Balatonfüred ellen, végül viszonylag szoros meccsen a Balaton-partiak nyertek 3:1-re.

Szent Benedek-Balatonfüred – TFSE 3:1 (–24, 14, 20, 20)
Balatonfüred, 100 néző. V: Kiss Z., Szabó Zs.
SZBBRA:
Jezerniczki 8, Yslany Kelly 7, N. Szkorics 16, Vasvári E. 13, M. Szkorics 18, Dordzsceren. Csere: Fáth, Kóra (liberók), Vasvári Zs. 6, Zen, Kohajda. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.
TFSE:
Szabó Á. 1, Poór 7, Villám 6, Oláh 4, Veress 9, Czakó 5. Csere: Dobrovits, Boller (liberók), Németh J., Horváth Z. 2, Villányi 2. Vezetőedző: Molnár István.
I. játszma: 3:8, 15:16, 18:21. II. játszma: 8:1, 16:2, 21:12. III. játszma: 8:3, 16:13, 21:15. IV. játszma: 7:8, 16:15, 21:17.

Ugyancsak szoros szettekben dőlt el a Rákospalota és a Budaörs mérkőzése, utóbbi 3:0-s győzelmet aratott.

Palota – Budaörs 0:3 (–24, –22, –25)
Sződliget utca, 50 néző. V: Barabás, Gyulai
PALOTA: Mészáros 5, Benedek 2, Kotlárik 8, Imreh 9, Mester 3, Király D. 11. Csere: Durst H., Rácz 1 (liberók), Halla P. 2, Antal 4. Vezetőedző: Glózik János.
BDSE: Radomszki 12, Kilyénfalvi 8, Juraszik, Tóth E. 17, Molnár A. 2, Balabás 2. Csere: Maurer(liberó), Szabó K. 4, Ostorházi 4, Deli. Vezetőedző: Fekete Krisztina.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:8, 10:16, 19:21. II. játszma: 7:8, 13:16, 19:21. III. játszma: 7:8, 14:16, 21:20.