Női röpi NB I: előnyben a Jászberény és a Nyíregyháza

2017.03.23. 20:20
Nem borult a papírforma a női röplabda NB I negyeddöntős párharcainak csütörtöki mérkőzésein. Mindkét helyszínen győzött a házigazda: a Fatum-Nyíregyháza négy szettben nyert az UTE ellen, a Jászberény pedig magabiztosan verte meg az MTK-t. A csata az egyik fél második sikeréig tart.

A Fatum-Nyíregyháza ezúttal semmit nem bízott a véletlenre: az alapszakaszban látott mérkőzéssel ellentétben a hazaiak már az elejétől odatették magukat, és magabiztosan hozták a nyitó szettet. A térfélcsere után a szabolcsiak előbb hatpontos előnyt herdáltak el, és a hajrában felülkerekedett az UTE. Ebben a játszmában a térdsérülés miatt több mint egy hónapot kihagyó spanyol-argentin Josefina Fernándezt is pályára lépett. A folytatásban Villám Lilla és a venezuelai Nelmaira Valdez vezérletével a Fatum bebiztosította sikerét, a fővárosiak 17, majd 16 pontig jutottak.

A Jászberény 63 perces találkozón győzte le 3:0 arányban az MTK-t. A hazaiak végig kézben tartották a mérkőzést, nem engedték kibontakozni a kék-fehéreket.

NŐI RÖPLABDA NB I, NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK
Fatum Nyíregyháza–UTE 3:1 (15, –22, 17, 16)
Nyíregyháza, 400
néző. V: Halász, Vári.
Nyíregyháza: Genesis 7, Valdez 15, Kalotai Zs. 8, Villám L. 14, Szombathelyi Sz. 10, Vacsi E. 8. Csere: Isis, Tóth F. (liberók), Leidgeb N. 1, Fernandez. Vezetőedző: Horváth András.
UTE: Bezsandolszka 10, Dégi B. 9, Miklai Zs. 7, Nagy V., Ancsin K. 3, Varbanova 8. Csere: Kötél D. (liberó), Headen 6, Háfra. 3, Lutter E. 3. Vezetőedző: Valics György.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:9, 20:10. II. játszma: 8:4 15:16, 17:21, 21:21. III. játszma: 5:0, 8:4, 16:11, 21:15. IV. játszma: 8:5, 16:11, 21:15, 24:16.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Fatum javára
Horváth András:
– Azt láttam viszont a pályán, amit megbeszéltünk, aminek nagyon örülök. Koncentrált, szép játékot láttam, amihez gratulálok.
Valics György: – Bosszankodom, mert kicsivel nagyobb akarással és némi szerencsével meg tudtuk volna fordítani a mérkőzést. A hazaiak jól védekeztek, sikerrel fejezték be a támadásokat, mi pedig, amikor elindultunk volna felfelé, mindig jött egy-egy hiba, ami megtörte a lendületet. A második mérkőzésen szeretnénk egyenlíteni.

Jászberényi RK–MTK 3:0 (17, 18, 20)
Jászberény, 200
néző. V.: Adler, dr. Árpás.
JBRK: Fernandez Conde 6, Takács B. 8, Gardovic 14, Slijepcevic 13, Pintér A. 15, Bleicher R. Csere: Ivkovic (liberó), Harmath, Fábián 1. Vezetőedző: Branislav Franic.
MTK: Papp O. 3, Petőváry 8, Szűcs K. 14, Hackl 10, Lutter L. 1, Lakatos 5. Csere: Hajek-Nagy (liberó), Lesi, Zolnai, Tímár. Vezetőedző: Alberto Salomoni.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 16:10, 21:12. II. játszma: 8:6, 16:10, 21:13. III. játszma: 8:5, 16:12, 21:15.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Jászberény javára
Branislav Franic:
– Az előny nálunk van, vasárnap megpróbáljuk befejezni a párharcot.
Alberto Salomoni: – Gratulálok a Jászberénynek, végig kézben tartották a mérkőzést. Remélem, vasárnap több sikerrel járunk.